Aktualności
niedziela, 20 maja 2007 r., godz: 14:01
Piłkarze Pogoni Szczecin Nowej dzisiejszym zwycięstwem nad Derbami Ulikowo 12:0 przypieczętowali sobie awans do A klasy.
Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze tylko cztery kolejki i żadna z drużyn z czołówki nie odbierze już szczecińskiej drużynie przewodnictwa w tabeli.
W drużynie Pogoni Nowej w koszulce z nr 3 wystąpił w pierwszej połowie były piłkarz szczecińskiego klubu Zbigniew Kozłowski.
Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego Helmuta, który był działaczem Pogoni Nowej.
Pogoń Nowa od pierwszych minut zamknęła drużynę z Ulikowa we własnej połowie. Piłkarze gości w całym meczu oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę Patryka Kowalskiego.
Strzelec pierwszej bramki w tym meczu mógł liczyć na upominek od jednego ze sponsorów, którym była... wiertarka. Okazał się nim Dawid Toboła, który w 14 minucie celnie dobił piłkę po strzale Grzegorza Matlaka.
Chwilę później na 2:0 podwyższył Artur Dmowski a po kilku minutach po raz drugi do siatki trafił Toboła. W 25 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni, a pewnym wykonawcą był Zbigniew Kozłowski. Do końca pierwszej połowy Pogoń zdobyła jeszcze jedną bramkę, a piłkarze z Ulikowo oddali drugi, a zarazem ostatni celny strzał na bramkę Pogoni.
Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania na 6:0 podwyższył Dawid Trzeźwiński. Po kolejnych dwudziestu minutach Pogoń prowadziła już 9:0 a bramki zdobywali: Nocko, Targoński i Matlak. Dziesiątą bramkę dla Pogoni a zarazem swoją trzecią w tym spotkaniu w 77 minucie zdobył Toboła. Tuż przed końcem spotkania swoją pierwszą bramkę w B klasie zdobył Mariusz Misiura. Wynik spotkania w 88 minucie ustalił Trzeźwiński.
Spotkanie obserwowało około 800 widzów.
- Był to mecz, w którym mieliśmy sobie zagwarantować awans do A klasy i dlatego byliśmy zmobilizowani by wygrać pewnie to spotkanie i to nam się udało. Na pewno nie odpuścimy w czterech kolejnych meczach, będziemy wychodzili w najsilniejszym składzie i walczyli do końca - podsumował w kilku słowach spotkanie trener Pogoni Nowej Krzysztof Sobieszczuk.
Do składu drużyny powracają zawieszeni wcześniej zawodnicy. Zdaniem trenera jest to efekt ich pracy treningowej: - Są to młodzi chłopcy, którzy zgubili się w pewnym momencie, ale dzisiaj dajemy im szansę i jeśli ją wykorzystają to będą grali. Są to ciekawi chłopcy, którzy potrafią grać w piłkę i mają szansę żeby grać w III, czy II lidze.