www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Historia serwisu PogonOnline.pl
Adresy, pod którymi w Internecie dostępny był wcześniej serwis PogonOnline:

pogonmks.prv.plpogon.hg.plpogon.pai.com.plpogon. beep.plpogononline.pl - do dzisiaj!
Początki serwisów Pogoni prowadzonych przez kibiców sięgają 1999 roku. Wtedy to Maciej Majewski wykonał swój serwis Pogoni, a Przemysław Adamski osobno swój - nosił on od samego początku nazwę Pogoń On-Line. Z uwagi, iż byliśmy kolegami z podwórka i znaliśmy się już od małego, mieszkaliśmy blisko siebie postanowiliśmy połączyć siły i tak w 2000 roku a dokładnie 1 grudnia stworzyliśmy jeden serwis: PogonOnline.pl.
W tamtym czasie serwis prowadzony był tylko przez dwie osoby i nie da się ukryć, że nie było to żadne duże osiągnięcie, ani spora oglądalność. Robiliśmy to tylko i Strona z 2001 rokuwyłącznie z przyjemności i przywiązania do Pogoni.
W późniejszym okresie postanowiliśmy rozpocząć profesjonalne prowadzenie serwisu. Od 2000 roku zostaliśmy i jesteśmy do dziś akredytowani przez MKS Pogoń Szczecin. Dzięki akredytacjom prasowym jesteśmy na każdej konferencji pomeczowej, a także przedstawiamy obszerne fotorelacje z meczów przy ul. Twardowskiego.
Przez dwa lata staraliśmy się na bieżąco przekazywać naszym czytelnikom najświeższe informacje. Można powiedzieć ze właśnie po tych dwóch latach osiągnęliśmy upragniony sukces. Cytowały nas między innymi:
- Polska Agencja Prasowa
- Największe portale internetowe (onet.pl, wp.pl)
- Gazety lokalne (Gazeta Wyborcza, Głos Szczeciński)

W lipcu 2002 dołączył do naszej redakcji Michał Fit, który zajmował się pisaniem relacji z meczów, wywiadami z piłkarzami i działaczami, a także felietonikami "Rycerze Kryształowej Komnaty". W obecnej chwili Michał nie jest już w naszej redakcji, pracuje w tygodniku "Pogoń Szczecin".
W 2002 roku nasz serwis jako pierwszy zapoczątkował spotkania piłkarzy z kibicami na naszym chatroomie. We współpracy z MKS Pogoń Szczecin przeprowadziliśmy dwie bardzo miłe rozmowy na chacie z Leszkiem Pokładowskim i Jackiem Kosmalskim. Słowa podziękowania należą się również dla „Głosu Szczecińskiego”, który w swoich wydaniach za każdym razem informował swoich czytelników, że właśnie w serwisie PogonOnline.pl odbędą się spotkania z zawodnikami Pogoni.
W 2002 roku również wraz z MKS Pogoń, Głosem Szczecińskim a także Polskim Radiem Szczecin patronowaliśmy jako jedyni w Internecie akcje: „Zostań 12 zawodnikiem Pogoni”.
W gazecie pojawiały się informacje dot. tej akcji, natomiast w radiu były emitowanie zapowiedzi przedmeczowe, na mecze zapraszali kibiców m.in.: Leszek Pokładowski, Jacek Kosmalski, Ferdinand Chifon, Radosław Biliński.
W styczniu 2004 rozpoczął owocną współprace z nami Jarosław Stępski, zajmujący się newsroomem i aktualizacją działów, a także odpowiada za bezpośredni kontakt z klubem.
Strona z lat 2002-2005 Od marca 2004 współpracuje z nami Marlena, która przed każdym meczem ligowym czy też pucharowym przygotowuje dla naszego serwisu zapowiedź meczową.
W styczniu 2005 roku do naszego grona dołączył Marcin Nieradka, który to dla naszych czytelników z każdego meczu przygotowuje: wypowiedzi i wywiady z piłkarzami i trenerami oraz relacje z meczów.
W sierpniu 2005 roku w naszej redakcji pojawiła się nowa osoba - Mateusz Bąkowski, która do lipca 2006 zajmowała się przekazywaniem najświeższych informacji na stronie głównej serwisu.
W sierpniu 2005 w serwisie nastąpiła istotna zmiana - redaktorem naczelnym został Jarosław Stępski, który zastąpił Przemysława Adamskiego pełniącego tą funkcję przez 5 lat. Były redaktor naczelny zajmuje się marketingiem, reklamą, a także kontaktem z mediami.

Ważnym elementem serwisu jest jego forum dyskusyjne, w którym każdy kibic może wypowiedzieć się na każdy temat związany z Pogonią i nie tylko.
Krótka statystyka forum (na miesiąc wrzesień 2005):
- ponad 3000 zarejestrowanych użytkowników
- ponad 112900 napisanych postów
- cztery działy forum (Pogoń Szczecin, Pogoń On-Line, Hyde Park, Typowanie)

W dniu 23 sierpnia 2004 roku na forum przebywało jednocześnie 65 użytkowników, co jest do dnia dzisiejszego rekordem odwiedzin.
Forum dyskusyjne PogonOnline jest uważane przez wielu kibiców za najlepsze i najpopularniejsze z for dotyczących Pogoni Szczecin.
Twórcą forum od podstaw jest Maciej Majewski, który od samego początku zajmuje się także sprawami technicznymi całości strony.

Ważne wydarzenia z życia serwisu:
- grudzień 2000 r. - rozpoczęcie działalności
- 1 lipca 2004 r. koło godziny 18:45 odwiedziny serwisu przekroczyły jeden milion
- w maju 2005 r. przekroczyliśmy 2 miliony odwiedzin.

W pracy nad serwisem pomagali nam przez cały okres działalności (już nie współpracują):

Aliens – newsy, oraz info o ruchu kibicowskim
mich@l - newsy
Stary - newsy, artykuły
dudziu - newsy,
KiLeR- e-zin, wywiady
Mały - newsy
Kamelia - newsy
eMeN - felietony
tomeq - newsy
Vasyl – felietony

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować Januszowi Kopischke za stworzenie grafiki i layoutu która była obecna w latach 2002-2005.

Wszystkim byłym i obecnym osobom współpracującym z naszym serwisem za wkład i rozwój serwisu serdecznie dziękujemy.
To dzięki Wam nasz serwis mógł się rozwijać.

Autor: Redakcja
Ost. aktualizacja: 17 września 2007 r.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności