www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
sobota, 22 stycznia 2005 r., godz: 10:02
Piotr Celeban, Arkadiusz Miehle, Marcin Pontus, Dawid Chwałek i Petr Kasprak to pięciu najmłodszych piłkarzy pierwszoligowej Pogoni, którzy mogą już wiosną zadebiutować w wyjściowym składzie.
Piotr Celeban to zdaniem wielu fachowców jeden z najbardziej utalentowanych prawych obrońców w Polsce, regularnie powoływany do reprezentacji kraju w swoim roczniku.
Fot.: Pogoń On-LineDawid Chwałek to odkrycie poprzedniej rundy. Dobra postawa w III ligowych rezerwach portowego klubu zaowocowała tym, iż rozpoczął on zajęcia z pierwszą drużyną.
Arkadiusz Miehle i Marcin Pontus z kolej dwaj testowani piłkarze, którzy również rokują spore nadzieje.
17-letni Miehle był już na testach między innymi w klubie Bundesligi – VfB Stuttgart, zaś 20-letni Pontus już w meczach sparingowych pokazał, że potrafi strzelać bramki i jest rasowym napastnikiem. Trzecim z testowanych zawodników jest czeski obrońca Petr Kasprak, wychowanek Banika Ostrawa.
- Trudno powiedzieć, czy uda mi się wywalczyć miejsce w kadrze i grać w I lidzemówi Piotr Celeban. – Staram się wypaść bardzo dobrze w okresie przygotowawczym. Wierzę, że dzięki temu uda mi się wpaść w oko trenerowi.
Podobne cele stawia przed sobą napastnik Marcin Pontus.
- Teraz dostajemy mocno w kość, jednak ciężka praca da z pewnością efekty. Chciałbym zostać w Pogoni i grać w pierwszej lidzedeklaruje napastnik.
Szkoleniowcy szczecińskiego klubu Bohumil Panik i Miroslav Copjak nie chcą jednoznacznie jeszcze określić szans na walkę o miejsce w podstawowym składzie wymienionych piłkarzy.
- Ostateczne decyzje, co do kadry pierwszoligowej zostaną ustalone przed startem ligi - mówi Bohumil Panik. - Każdy z nich ma szansę pokazać swoje umiejętności i wywalczyć miejsce w składzie. Wszyscy zawodnicy mają u mnie równe szanse. Widać jednak, że ci młodzi zawodnicy to przyszłość klubu. Szybko uczą się założeń taktycznych i coraz lepiej je realizują. Wszystko może się zdarzyć.
Prezes klubu Dawid Ptak, który wrócił w środę z Brazylii zapowiedział, że prawdopodobnie podpisze umowy z testowanymi Kasprakiem, Miehle i Pontusem.
Z kolei właściciel klubu Antoni Ptak podkreśla, że wymienieni zawodnicy to dopiero "melodia przyszłości”.
- Na pewno nie możemy zakładać, że ci piłkarze od razu będą kluczowymi piłkarzami w pierwszoligowym zespole. Widzę jednak, że mają spore możliwości. Są perspektywiczni.

foto:  Pogoń On-Line; Piotr Celeban i Dawid Chwałek (w tle) mają duże szanse wskoczyć do pierwszej drużyny      źródło:  Głos Szczeciński/sw      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2019   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności