www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r., godz: 20:23
Benedikt Zech został pierwszym letnim wzmocnieniem Pogoni Szczecin. Austriacki obrońca podpisał 3-letnią umowę z naszym klubem i niebawem dołączy do drużyny. Jego kontrakt z obecnym klubem wygasa z końcem czerwca i do Pogoni trafi jako wolny zawodnik.
Austriak przyszedł na świat 3 listopada 1990 roku w miejscowości Feldkirch. Mierzy 186 centymetrów i waży 73 kilogramy. Seniorską karierę zaczynał w klubie Austria Lustenau. Od sezonu 2012/13 broni barw S.C. Rheindorf Altach, z którym najpierw awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, a następnie dwukrotnie zaliczył przygodę w europejskich pucharach.
- Benedikta obserwowaliśmy już od długiego czasu i doskonale wiemy, na co go stać - mówi dyrektor pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. - Jestem przekonany, że dobrze wpasuje się w styl Pogoni Szczecin i da nam dużo jakości oraz doświadczenia w obronie.
Austriak to przede wszystkim środkowy obrońca, ale nieobca jest mu też gra na boku defensywy. Rozegrał dotąd 124 mecze w austriackiej Bundeslidze, w których zdobył 2 bramki. Wystąpił też w 116 spotkaniach rodzimej 2. Ligi (4 bramki). Nigdy w karierze nie obejrzał bezpośredniej czerwonej kartki. Na swoim koncie ma 12 meczów w eliminacjach Ligi Europy.
W trwającym sezonie 2018/19 zaliczył dotąd 2245 minut w 25 ligowych spotkaniach. Strzelił w nich 1 gola i zanotował 2 asysty. Wystąpił też w 2 meczach Pucharu Austrii.
- Przede wszystkim, jestem dumny z tego, że otrzymałem szansę i niebawem dołączę do Pogoni Szczecinpowiedział Benedikt Zech. – Była to dla mnie bardzo ważna decyzja, ponieważ całe dotychczasowe życie spędziłem w Austrii. Znalazłem się jednak w takim momencie, że zacząłem szukać nowych wyzwań. Jestem przekonany, że trafiam do klubu, w którym mogę dalej rozwijać się zarówno jako człowiek, ale i jako zawodnik.
Piłkarz dołączy do drużyny wraz z początkiem letniego okresu przygotowawczego.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności