www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
piątek, 31 sierpnia 2018 r., godz: 22:35
Michał Żyro został dziś wypożyczony do Pogoni Szczecin. 25-letni pomocnik, mogący grać również w ataku, trafia do naszego klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z angielskiego Wolverhampton Wanderers FC.
Żyro to urodzony w Warszawie wychowanek KS Piaseczno. Mierzący 189 centymetrów skrzydłowy wychowywał się w Akademii Legii Warszawa, z której przebił się do pierwszej drużyny. Przez 6,5 roku gry przy Łazienkowskiej 3 wywalczył 3 tytuły Mistrza Polski oraz zdobył z Legią 5 Pucharów Polski. W polskiej ekstraklasie rozegrał 96 meczów i zdobył 13 bramek. W grudniu 2015 roku przeniósł się do angielskiego Wolverhampton Wanderers FC, grającego w Championship. W tym klubie występował – z przerwą na półroczne wypożyczenie do Charlton Athletic FC przez 2,5 roku. Ostatnie 6 miesięcy spędził w grającym w League One Charltonie, w którym w 14 spotkaniach zdobył 3 bramki. Jego kontrakt z Wolverhampton Wanderers FC wygaśnie w czerwcu 2019 roku.
25-latek to 4-krotny reprezentant Polski. Jest też wielokrotnym reprezentantem kadr młodzieżowych i juniorskich. W barwach Legii Warszawa rozegrał ponad 40 spotkań eliminacji Ligi Mistrzów oraz eliminacji, fazy grupowej i pucharowej Ligi Europa.
- Cieszymy się, że w ostatnim dniu okienka udało nam się wypożyczyć Michała do Pogoni mówi prezes Pogoni Jarosław Mroczek. – Wierzymy, że przyjście tego zawodnika da nam dużo jakości w ofensywie.
Piłkarz rozpocznie treningi z Pogonią w przyszłym tygodniu. Witamy w Szczecinie!

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności