www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
piątek, 25 maja 2018 r., godz: 12:02
Wypożyczony wiosną sezonu 2017/18 do Hajduka Split Adam Gyurcsó trafi do tego klubu na zasadzie transferu definitywnego. Chorwacki klub aktywował klauzulę wykupu zawodnika.
Węgierski pomocnik do Pogoni Szczecin trafił na początku 2016 roku z węgierskiego Videotonu FC Fehérvár jako wolny zawodnik. Reprezentował granatowo-bordowe barwy przez dwa lata. W tym czasie rozegrał 67 ekstraklasowych meczów, w których strzelił 9 bramek. Ponadto wystąpił też w 8 spotkaniach Pucharu Polski, w których zdobył 1 gola.
W przerwie zimowej sezonu 2017/18 zawodnik trafił na półroczne wypożyczenie do Hajduka Split. Chorwacki klub zagwarantował też sobie prawo pierwokupu Węgra. Wiosną Gyurcsó wystąpił w 15 meczach Hajduka (14 ligowych i jednym pucharowym), w których strzelił 6 bramek. Asystował też przy trafieniach partnerów z zespołu. Z klubem zajął 3. miejsce i zakwalifikował się do eliminacji Ligi Europa.
Hajduk aktywował klauzulę wykupu zawodnika. Zgodnie z jej postanowieniami, zawodnik przejdzie do Splitu na zasadzie transferu definitywnego, za który Pogoń otrzyma 450 tysięcy euro.
- Żegnamy Adama i dziękujemy mu za wszystkie dobre mecze w Pogoni - mówi dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. - Cieszymy się, że odbudował swoją pozycję w Chorwacji i może tam kontynuować zagraniczną karierę. Na pewno będziemy trzymać za niego kciuki, bo zależy nam na tym, by odchodzący z Pogoni zawodnicy robili sportowy progres.
Zarząd Klubu dziękuje zawodnikowi za dwa lata gry w Pogoni Szczecin oraz życzy powodzenia w dalszej karierze sportowej.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności