www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
wtorek, 30 stycznia 2018 r., godz: 20:32
Umowę z Pogonią podpisał dzisiaj Morten „Duncan” Rassmusen! Duński napastnik związał się z klubem na najbliższe 1,5 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Zawodnik przeszedł dziś badania medyczne i od środy dołączy do treningów z Portowcami.
Duńczyk przyszedł na świat 31 stycznia 1985 roku w Kopenhadze. Mierzy 186 centymetrów i waży 86 kilogramów. Rozegrał 15 meczów w reprezentacji Danii, w których zdobył 5 bramek (wliczając mecze o Puchar Króla Tajlandii). Jest też najskuteczniejszym piłkarzem w historii duńskiej SuperLigi, gdzie dotąd strzelił aż 145 goli!
„Duncan” jest wychowankiem AGF Aarhus, do którego wrócił po latach kariery i w którym ostatnio pełnił rolę kapitana. Grał też w Brondby IF, szkockim Celticu Glasgow (2 gole w Premier League), niemieckim 1. FC Mainz (2 gole w Bundeslidze), Aalborgu, tureckim Sivassporze (3 gole w Super Lidze), a przez kolejne lata w ojczyźnie, w FC Midtjylland. Ostatnie 2,5 sezonu spędził w Aarhus. Uwzględniając jedynie mecze ligowe, aż siedem sezonów kończył z dwucyfrową liczbą strzelonych bramek.
W 2008 roku Rasmussen wywalczył Puchar Danii z Brondby, a w 2015 zdobył z Midtjylland Mistrzostwo Danii. W tym samym sezonie znalazł się również w TOP3 strzelców. I chociaż w innych sezonach również był blisko korony króla strzelców (m.in. w 16/17, 13/14 – wówczas był drugim najlepszym strzelcem, czy 06/07), to nigdy nie udało mu się zdobyć tego tytułu. Nie zmienia to jednak faktu, że w historii Superligi jest najskuteczniejszy.
W obecnym sezonie w Aarhus rozegrał 17 ligowych meczów, w których strzelił 4 bramki. Był tym samym najskuteczniejszym piłkarzem tego klubu, który po rundzie jesiennej zajmuje 11. miejsce w 14-zespołowej duńskiej ekstraklasie.
- Sfinalizowanie tego transferu na pewno nie należało do łatwychmówi dyrektor sportowy Pogoni Szczecin Maciej Stolarczyk. – Na szczęście dziś możemy już potwierdzić, że „Duncan” jest naszym piłkarzem. W Pogoni potrzebowaliśmy napastnika o takiej renomie i tak bogatej strzeleckiej historii. Liczymy, że kolejny jej rozdział Rasmussen dopisze w Szczecinie i wydatnie pomoże Pogoni w osiąganiu jak najlepszych wyników sportowych. Mamy też nadzieję, że z umiejętności i doświadczenia „Duncana” skorzystają młodzi napastnicy Pogoni.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności