www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
poniedziałek, 24 lipca 2017 r., godz: 15:53
Reprezentant Gruzji Lasha Dvali związał się z Pogonią Szczecin 2,5-letnią umową. Zawodnik trafia na Twardowskiego na zasadzie transferu definitywnego.
Lasha Dvali przyszedł na świat 14 maja 1995 roku w Tbilisi. Jest środkowym obrońcą, może grać także lewej stronie defensywy, mierzy 191 centymetrów i waży 80 kilogramów. Karierę zaczynał w Saburtalo Tbilisi i Metalurgi Rustawi. W wieku 18 lat wyjechał na Łotwę, by grać w Skonto Ryga. Tam zadebiutował w piłce seniorskiej. W kolejnych sezonach reprezentował barwy angielskiego Reading, skąd był wypożyczany do wspomnianego już Skonto i tureckiej Kasimpasy. Występował także w MSV Duisburg.
Poprzedni sezon Dvali zaczął w Śląsku Wrocław. Jesienią grał regularnie, ale wiosnę rozpoczął na ławce rezerwowych. To skłoniło go do skorzystania z oferty wypożyczenia złożonej przez kazachski Irtysz Pawłodar. Na wschodzie dopiął swego i ponownie stał się zawodnikiem grającym po 90 minut. W przerwie letniej wrócił na Dolny Śląsk. Tam jednak nie znalazł uznania w oczach trenera Jana Urbana i szukał możliwości zmiany otoczenia.
Dotąd piłkarz rozegrał 34 mecze w polskiej ekstraklasie oraz 35 w lidze łotewskiej, 10 w tureckiej, 16 w kazachskiej i jedno spotkanie w 2. Bundeslidze. Łącznie zdobył 5 bramek. Dvali jest reprezentantem Gruzji. Dotychczas zagrał w kadrze 5 spotkań. Wcześniej grał również w reprezentacjach juniorskich.
- Transfer piłkarza na pozycję środkowego obrońcy był jednym z naszych priorytetów. Wybieraliśmy między Dvalim a Astizem i zdecydowaliśmy się na młodszego zawodnikapowiedział dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. – Od dłuższego czasu interesowaliśmy się Lashą. W ostatnich dniach Śląsk Wrocław odpowiedział pozytywnie na naszą ofertę.

Piłkarz będzie grał w Pogoni z numerem 25 i weźmie udział we wtorkowych zajęciach.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2019   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności