www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
czwartek, 20 lipca 2017 r., godz: 13:08
Młodzieżowy reprezentant Polski Dariusz Formella związał się z Pogonią Szczecin roczną umową. Piłkarz trafia do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań. Pogoń zapewniła sobie również prawo pierwokupu.
Dariusz Formella przyszedł na świat 21 października 1995 roku w Gdyni. Mierzy 177 centymetrów i waży 74 kilogramy. Karierę zaczynał w Jedynce Reda, skąd szybko trafił do Arki Gdynia. W klubie z rodzinnego miasta w wieku 17 lat debiutował w seniorskiej piłce (w I lidze). Pół roku później był już zawodnikiem Lecha Poznań. W barwach „Kolejorza” Formella występował przez następne 3 sezony (w tym czasie zdobył z klubem Mistrzostwo Polski i Superpuchar). Następnie wrócił do rodzinnego miasta, by pół roku spędzić na wypożyczeniu w Arce. Pomocnik walnie przyczynił się do awansu gdynian do Ekstraklasy (w I lidze w 13 meczach zdobył 6 bramek), a następnie wrócił do Poznania.
Poprzedni sezon Formella zaczął w Lechu. Początek był bardzo efektowny, gdyż młody zawodnik przesądził o zdobyciu przez poznanian Superpucharu (zdobył 2 gole w wygranym 4:1 meczu z Legią Warszawa). Po rundzie jesiennej został jednak ponownie wypożyczony do Arki, z którą wiosną wywalczył Puchar Polski oraz awans do europejskich pucharów.
Dotąd piłkarz rozegrał 86 meczów w ekstraklasie, w których strzelił 8 bramek. W barwach Lecha występował w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz fazie grupowej Ligi Europy. Piłkarz jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Wcześniej grał również w reprezentacjach juniorskich. Z kadrą do lat 17 zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Piłkarz zna się z obecnym trenerem Portowców Maciejem Skorżą z wspólnej pracy w Lechu Poznań.
- Pozyskanie tego zawodnika wzmacnia rywalizację i podnosi naszą jakość w linii pomocypowiedział dyrektor sportowy Pogoni Maciej Stolarczyk. – Chcemy w Szczecinie oglądać najlepszą wersję Darka Formelli, bo wiemy, że stać go na naprawdę wiele. Liczymy, że jego gra już od pierwszych meczów będzie dawać kibicom Pogoni dużo radości.
Piłkarz będzie grał w Pogoni z numerem 71 i weźmie udział już w dzisiejszym popołudniowym treningu.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2019   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności