www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
czwartek, 8 czerwca 2017 r., godz: 22:46
Łukasz Załuska piłkarzem Pogoni Szczecin. Golkiper podpisał z Klubem 2-letni kontrakt.
Bramkarz przyszedł na świat 16 czerwca 1982 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Przygodę z piłką rozpoczynał w rodzimej miejscowości, gdzie był zawodnikiem Ruchu. Jako 16-latek trafił do MSP Szamotuły – kuźni bramkarskich talentów. Debiut w ekstraklasie przyszedł w barwach Stomilu Olsztyn w wieku 19 lat. Był to sezon 2001/2002.
Od tamtej pory Załuska bronił w polskiej elicie, na jej zapleczu, ale też m.in. na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Szkocji. W polskiej ekstraklasie rozegrał dotąd 44 mecze, ale tylko dlatego, że w latach 2007-2016 grał poza ojczyzną. Do Polski wrócił przed rokiem, gdy zakotwiczył w Wiśle Kraków. W zakończonym już sezonie wystąpił w 32 meczach (Lotto Ekstraklasa i Puchar Polski), był pierwszym bramkarzem „Białej Gwiazdy”.
35-latek wystąpił w jednym meczu reprezentacji Polski. Było to towarzyskie spotkanie z RPA w 2009 roku, które biało-czerwoni przegrali 0:1.Przez najbliższe dni piłkarz przebywać będzie na urlopie. Najpóźniej 1 lipca dołączy do Pogoni. Nie jest jednak wykluczone, że stanie się to już wcześniej, a więc od początku przygotowań do nowego sezonu. Te w Pogoni zaplanowane są na 19 czerwca.
– To doświadczony zawodnik, który poznał smak gry w Szkocji, był także w Bundeslidze, ocierał się o reprezentację Polski. W ostatnim sezonie pokazał się z dobrej strony grając w Wiśle mówi dyrektor sportowy Portowców Maciej Stolarczyk.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2018   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności