www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
wtorek, 23 maja 2017 r., godz: 12:53
Koniec domysłów i spekulacji. Działacze Pogoni Szczecin nareszcie ogłosili nazwisko nowego szkoleniowca. A wraz z nim dali jasny sygnał całej piłkarskiej Polsce - koniec z marazmem, amatorką i brakiem ambicji. Najwyższa pora wprowadzić Dumę Pomorza na zupełnie nowy poziom. Zadbać ma o to trzykrotny mistrz Polski - Maciej Skorża. 

Obudziliśmy się dzisiaj w zupełnie nowej rzeczywistości. Kiedy zrozpaczeni wyłączaliśmy telewizory po dotkliwej porażce z Wisłą Kraków wielu wątpiło, czy kiedykolwiek będzie nam dane świętować piłkarski sukces Pogoni Szczecin. Po zaledwie trzech dniach od tamtego spotkania zarząd Dumy Pomorza daje nam jasny znak - po wielu chudych latach czas wreszcie na tłuste. 

Maciej Skorża to nazwisko niezwykle gorące w polskiej piłce. Jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie marzył, że taki fachowiec stanie na czele szczecińskiego zespołu. Reprezentacja Polski, Groclin Grodzisk Wielkopolski, a później Wisła, Legia i Lech. Największe kluby w kraju, trzy mistrzostwa kraju, trzy zdobyte puchary, regularna gra w rozgrywkach europejskich - mało który szkoleniowiec może się pochwalić takim CV. 

Zwycięstwo ma wpisane w swoje DNA. Nie uznaje półśrodków, nie zadowoli się bezpiecznym miejscem w grupie mistrzowskiej. Jeżeli przychodzi do Szczecina, to wyłącznie z jedną myślą - osiągnąć sukces. Puchar Polski? Europejskie puchary? Mistrzostwo? Słowa, które do tej pory trenerzy Pogoni bali się wypowiadać, dla niego są hasłami przewodnimi w codziennej pracy. 

Najważniejszym atutem trenera Skorży jest jednak jego wizerunek. Człowiek sukcesu, Midas polskiej piłki. Do którego zespołu nie przyszedł, dokładał trofeum do klubowej gabloty. Taki szkoleniowiec jest wstanie tchnąć zupełnie nowego ducha w zawodników Dumy Pomorza. Wlać w nich wiarę we własne umiejętności, a przede wszystkim w sukces drużyny. Może stać się również magnesem dla solidnych ligowców, którzy być może w nieodległej przyszłości pojawią się przy Twardowskiego. Skoro na ławce trenerskiej mamy trzykrotnego mistrza Polski, dotychczasowy sufit stał się dla nas podłogą.  

Zatrudnienie Macieja Skorży to jednak nie jedyny powód do zadowolenia. Optymizm wzbudza również długość podpisanego kontraktu. Nowy szkoleniowiec związał się bowiem z Pogonią Szczecin na dwa lata, z opcją przedłużenia. Klub wysłał więc kolejny sygnał - mamy długoterminową wizję prowadzenia zespołu, a trener Skorża jest jej filarem. I chociaż "trenerów na lata" mieliśmy już w klubie kilku, to wierzę, że Maciej Skorża zadomowi się w Szczecinie na dłużej. 

Witamy na pokładzie trenerze! Oby nadszedł Mistrza czas!

     źródło:  własne/Grzegorz Lemański      autor  PlumBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2020   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności