www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
sobota, 13 maja 2017 r., godz: 06:50
To trzecia umowa, którą od przyjścia na Twardowskiego podpisał kapitan drużyny.
Pierwsza została zawarta na 2,5 roku w lutym 2014 roku. Kolejna obowiązywała od lipca 2016 roku. Obecna zakończy się w czerwcu 2018. Wówczas pomocnik będzie miał 36 lat. Łącznie będzie reprezentował barwy Dumy Pomorza przez 4,5 sezonu.
„Muraś” rozegrał dotychczas w Pogoni 118 meczów i zdobył 15 bramek. Po kilku miesiącach od przyjścia przejął opaskę kapitana zespołu.
- W klubie czuję się fajnie i przyznam, że nie myślałem, żeby gdziekolwiek odchodzić. Naturalną koleją rzeczy było to, że jeśli klub będzie chciał ze mną pracować, to ja się na to zgodzęmówi kapitan.
Poprzedni sezon był dla niego najlepszym w karierze pod względem strzelonych bramek. W wielu spotkaniach rozgrywający prowadził zespół do zwycięstw.- Karierę planowałem zakończyć wcześniej, ale czuję się na tyle dobrze, że tego nie muszę robić. Mogę pograć w piłkę, bo sprawia mi to przyjemność. Kiedyś jednak będę musiał finiszować. Nie zamykam sobie co prawda całkiem furtki, nie mówię ostatecznie, że jeszcze gdzieś nie pogram, ale raczej będzie to ostatni mój sezon w piłceprzyznaje Murawski.
Ubiegły sezon były reprezentant Polski zakończył z nagrodami na „Gali Ekstraklasy”. Uznany został najlepszym pomocnikiem sezonu, zajął też drugie miejsce w kategoriach „Piłkarz sezonu” oraz „Plus sezonu”.
Zawodnik Pogoni 48-krotnie grał z orzełkiem na piersi, w narodowych barwach zdobył jedną bramkę. Brał udział w dwóch turniejach Mistrzostw Europy w 2008 i 2012 roku, w których zagrał łącznie 5 spotkań.
Rafał Murawski urodził się w Malborku. Jest wychowankiem MRKS Gdańsk. Potem grał w Gedanii Gdańsk skąd trafił do Arki Gdynia. W tym zespole grał na drugim poziomie rozgrywkowym. W sezonie 2004/2005 do transferu namówiła go ekstraklasowa Amica Wronki. W jej barwach grał dwa sezony po czym klub przekształcił się w Lecha i przeniósł siedzibę do Poznania. Przy Bułgarskiej grał przez 6 sezonów z przerwą na występy w rosyjskim Rubinie Kazań, gdzie zdobył tytuł mistrzowski i zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w której rywalizował m.in. z FC Barceloną. Przed przyjściem do Szczecina odgrywał kluczową rolę w ekipie „Kolejorza” i był jego kapitanem. Na koncie ma też trofeum Pucharu Polski z poznańską drużyną.

     źródło:  Pogoń Szczecin SA      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2018   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności