Aktualności
niedziela, 13 września 2015 r., godz: 21:53
Efektownym zwycięstwem Portowców zakończyło się spotkanie 8. kolejki Ekstraklasy pomiędzy szczecińską Pogonią a Piastem Gliwice.

Lepiej spotkanie zaczął lider Ekstraklasy - tuż po rozpoczęciu Gerard Badia trafił w słupek. Było to ostrzeżenie dla szczecińskiej defensywy. Niestety już w 7. minucie Saša Živec nie zmarnował okazji i pokonał Dawida Kudłę.
Jednak Portowcy też mieli swoje okazję - jedną z nich udało wykorzystać się tuż przed końcem pierwszej odsłony meczu. Dośrodkowanie z narożnika boiska Rafała Murawskiego z narożnika prosto pod nogi Łukasza Zwolińskiego strącił Mateusz Matras. Napastnik Pogoni nie zmarnował takiego dogrania i na przerwę drużyny schodziły przy remisie 1:1.
Po zmianie stron Zwoliński po raz drugi pokonał Jakuba Szmatułę. W 62 minucie Murawski idealnie podał w tempo do napastnika, który prześlizgnął się między obrońcami i posłał piłkę do bramki. Zwycięstwo Portowców przypieczętował Jarosław Fojut, którzy zauważył, że golkiper Piasta jest daleko od linii bramkowej i oddał piękny strzał z własnej połowy, który tuż pod poprzeczką wpadł do bramki.
Pogoń jest nadal niepokonana, a dzisiejsza wygrana z liderem pozwoliła awansować na drugie miejsce w tabeli.