top_2

Gryf
Aktualności
środa, 8 lipca 2015 r., godz: 21:42
W przedostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem nowego sezonu Portowcy zremisowali z wicemistrzem Cypru 1-1. Bramkę dla Dumy Pomorza w ostatnich sekundach meczu strzelił Łukasz Zwoliński.
W meczu z Larnaką trener Czesław Michniewicz dokonał kilku interesujących roszad. Szczególnie eksperymentalnie wyglądała prawa strona, gdzie po raz pierwszy zagrali ze sobą Chouwer i Przybecki. Zaskakujące było również pojawienie się Patryka Małeckiego,  który mecz rozpoczął jako napastnik.
- Przed meczem trener mówił mi, że widzi mnie na pozycji napastnika. Ja równie dobrze czuję się jako skrzydłowy i gracz ataku. Najważniejsze, że znów mogłem pojawić się na boisku - mówił po meczu Małecki.
W pierwszej połowie na boisku sporo się działo.  Duża w tym zasługa gości z Cypru, którzy udowodnili,  że nie są chłopcami do bicia. Szczególnie dobre wrażenie robili Ninu i Englezou, którzy kilka razy sprawdzili umiejętności Kudły.  Najlepszą akcją popisał się jednak Montero, który mając przed sobą pustą bramkę uderzył w słupek.
Pogoń w pierwszej połowie miała dwie okazję bramkowe. Pierwszą zmarnował Patryk Małecki, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza gości. Do siatki rywala mógł też trafić Przybecki, ale jego strzał głową instynktownie wybił Rodić.
W drugiej części tempo meczu zdecydowanie spadło.  Fatalnie spisywał się zmiennicy, a w szczególności Dominik Kun oraz zupełnie niewidoczni Rudol i Zwoliński. Ciekawie zrobiło się dopiero w ostatnich sekundach spotkania. Najpierw bramkę dla gości zdobył Alves, a w ostatniej akcji meczu piłkę do bramki Cypryjczyków wpakował Zwoliński.

Pogoń Szczecin - AEK Larnaka 1:1 (0:0)