Aktualności
sobota, 27 czerwca 2015 r., godz: 15:11
Koniec meczu. Cudowna kanonada w wykonaniu podopiecznych Czesława Michniewicza. Pokaz siły nie tylko ze strony doświadczonych zawodników, ale także młodzieży. Po tym meczu możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość!
90' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Niesamowici są dzisiaj Portowcy. Absolutny pokaz siły. W ostatniej minucie spotkania siódmą bramkę dla Dumy Pomorza zdobywa Karol Danielak, który szedł ze skrzydła i pewnym strzałem pokonał Katzora. Oj, bramkarz Pogoni Lębork nie będzie dobrze wspominał tego meczu.
82' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Podrażnieni stratą bramki Portowcy szybko skarcili swoich rywali i uciszyli publiczność w Lęborku. Po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Okuszko, który wykorzystuje dośrodkowanie Danielaka. Może wcale nam nowy napastnik nie jest potrzebny?
79' GOL. Ku radości miejscowych kibiców Pogoń Lębork strzela honorową bramkę. Prosty błąd Piotrowskiego wykorzystuje Formela.
75' Młodzi Portowcy kontrolują wydarzenia na boisku. Naprawdę jesteśmy pod wrażeniem gry tych chłopaków. Wynik 0:5, a oni walczą, jakby grali o punkty i remisowali 0:0.
70' Poznaliśmy nazwiska gospodarzy, to Ci wzięli się za atakowanie bramki Portowców. To się nazywa medialne podejście. Po składnej akcji uderzeniem popisał się Ilanz, ale obok bramki strzeżonej przez Piotrowskiego.
69' Nie było to zadanie łatwe, ale udało nam się zdobyć skład gospodarzy!  Katzor - Stankiewicz, Musuła, Kochanek, Haraszczuk - Formela, Sychowski, Miszkiewicz, Wesserling, Byczkowski - Ilanz
62' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! My chwalimy, a piłkarze strzelają. Tym razem Okuszko już nie podawał, ale sam wpisał się na listę strzelców. Świetne podanie z prawej strony boiska i wychowanek Pogoni z bliska pakuje piłkę do bramki.
60' Wydawało się, że po zmianach gospodarze będą mieli większą szansę na zdobycie bramki. Tymczasem szczecińska młodzież gra naprawdę mądrą piłkę. Ogranie w rezerwach robi swoje.
53' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szczecińska młodzież w natarciu! Okuszko wykłada piłkę Obstowi, a ten pewnym strzałem pakuje piłkę do siatki. Debiutanckie trafienie młodego pomocnika, który za tydzień będzie obchodził dwudzieste urodziny.
47' Takiego zestawienia Pogoni to jeszcze nie widzieliśmy. Najbardziej doświadczeni na boisku to Fojut i... Lewandowski. Lewego obrońcę witamy ponownie w Pogoni!
46' Zaczynamy drugą połowę.
Przerwa. Zgodnie z naszymi przewidywaniami na druga połowę wybiegła zupełnie inna jedenastka. W drugiej połowie zagramy w składzie: Piotrowski - Chouwer, Fojut, S. Murawski, Lewandowski - Okuszko, Walski, Kotłowski, Obst, Danielak - Listowski
Przerwa. Świetna końcówka pierwszej części, po której podopieczni Czesława Michniewicza prowadzą 3:0. W drugiej części spodziewane są liczne zmiany. Szansę występu między słupkami powinien dostać Piotrowski. W polu natomiast możemy się spodziewać m.in. Walskiego i Obsta.
45' Podoba nam się gra ofensywna Pogoni w ostatnich minutach. Szczególnie dużo zamieszania na boisku robi nasz duet Japończyków. Akahoshi wyraźnie odżył po powrocie Murayamy. Świetnie prezentuje się też Zwoliński, który oddał kilka strzałów i zaliczył asystę przy trzeciej bramce.
45' GOOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ rozstrzelali się Portowcy. Akahoshi pozazdrościł bramki swojemu rodakowi i pięknym strzałem zza szesnastki pokonuje bramkarza gospodarzy.
41' Na listę strzelców wpisał się Murayama, ale pochwały należą się także Frączczakowi. To właśnie po jego strzale bramkarz rywali wypluł piłkę wprost pod nogi Japończyka.
40' GOOOOOOOOOOOOOL!!! Worek z bramki się rozwiązał. Nie minęło 5 minut, a Portowcy już podwyższyli wynik spotkania. Tym razem do siatki przeciwnika trafia Takuya Murayama, który rozgrywa pierwszy mecz od 14 lutego.
36' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mamy pierwsze trafienie w tegorocznych sparingach. A jego autorem niespodziewanie Sebastian Rudol! Młody obrońca przejął piłkę na wysokości połowy boiska, kapitalnym rajdem przedarł się w pole karne przeciwnika i strzałem w krótki róg nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.
33' Kameralny stadion w Lęborku zapełnił się dzisiaj po brzegi. Czuć atmosferę piłkarskiego święta. Lokalne media już od kilku dni zapowiadały dzisiejszy pojedynek jako "supermecz".
30' Pół godziny gry za nami. Jak na pierwszy mecz okresu przygotowawczego, gra Pogoni wygląda nieźle. Szczególnie aktywni są Zwoliński i Murayama.
26' Najpierw Zwolak w poprzeczkę, teraz Aka w słupek. Ładnym dośrodkowaniem swój powrót do zespołu zaakcentował Murayama, ale jego rodak nie potrafił skierować piłki do siatki.
21' Portowcy cały czas prowadzą grę. Widać jednak, że to dopiero początek przygotowań. Brakuje trochę zgrania i zrozumienia.
13' Zwoliński próbuje udowodnić, że Pogoń nie potrzebuje drugiego napastnika. Szuka gry, próbuje strzelać, walczy z obrońcami rywala. Przed chwilą mógł otworzyć wynik, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na poprzeczce!
12' Powiedzieliśmy, że gospodarze nie atakują? No to mamy odpowiedź. Dobrze rozegrany rzut wolny, zakończony strzałem głową jednego z graczy Pogoni Lębork. Między słupkami pewny jednak Kudła.
10' Portowcy dominują na boisku. Rywale do spotkanie podeszli z wyraźnym respektem dla podopiecznych Czesława Michniewicza.
5' Groźne uderzenie Łukasza Zwolińskiego, ale piłka minimalnie mija bramkę gospodarzy.
1' Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!
Przed meczem: Piłkarze obydwu drużyn już zakończyli rozgrzewkę. Za chwilę zaczynamy pojedynek.
Portowcy dzisiaj w bardzo mocnym zestawieniu. Po raz pierwszy w barwach Dumy Pomorza swój mecz rozgrywają Jakub Czerwiński i Jarosław Fojut. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do zespołu powraca także Takuya Murayama.
Pogoń Lębork - Pogoń Szczecin 1:7
0:1 Rudol 36'0:2 Murayama 40'0:3 Akahoshi 45'0:4 Obst 53'0:5 Okuszko 62'1:5 Formela 79'1:6 Okuszko 82'1:7 Danielak 60'
Składy:Pogoń Lębork: Katzor - Stankiewicz, Musuła, Kochanek, Haraszczuk - Formela, Sychowski, Miszkiewicz, Wesserling, Byczkowski - Ilanz

Pogoń Szczecin: Kudła - Rudol, Fojut, Czerwiński, Nunes - Kun, Frączczak, Matras, Akahoshi, Murayama - Zwoliński
Druga połowa: Piotrowski - Chouwer, Fojut, S. Murawski, Lewandowski - Okuszko, Walski, Kotłowski, Obst, Danielak - Listowski