Aktualności
środa, 24 września 2014 r., godz: 13:19
Po emocjonującym spotkaniu Pogoń wywalczyła awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Rozstrzygnięcie pojedynku z Dolcanem przyniosła dopiero dogrywka.
W kolejnej rundzie Portowcy zmierzą się z wygranym pary Miedź Legnica/Legia Warszawa.

Dolcan:
Humerski - Długołęcki, Klepczarek, Grzelak - Łuszkiewicz, Matuszek , Sierpina ( 74 - Świerblewski ), Tarnowski, Osoliński ( 74 - Wiśniewski) - Wiśniowski ( 46 - Piesio), ChałasPogoń: Kudła - Hernani, Golla, Dąbrowski , Matynia - Frączczak ( 95 - Małecki ), Murawski, Rogalski, Okuno ( 35 - Murayama ), Kun ( 70 - Bąk) - Robak
Poniżej zapis relacji live:

KONIEC!
Pogoń w kolejnej rundzie! Ale co to był za mecz!
123' Kontra Pogoni. Z piłką rusza Małecki. W bramce Dolcanu pusto. Małecki nie zdecydował się jednak na strzał i stracił piłkę.
122' Rzut rożny dla Dolcanu. W pole karne Pogoni ruszył nawet Humerski.
120' Robak wykłada piłkę do Murayamy. Ten stojąc na 2 metrze... przenosi piłkę nad poprzeczką. Po chwili kopia akcji - tym razem Takuya obok bramki.
120' Sędzia dolicza 3 minuty.
118' Jakub Bąk przebiegł sam z piłką pół boiska, wpadł z piłką w pole karne i... nawet nie oddał strzału. Po prostu podał do Humerskiego.
117' Fatalny błąd Kudły, który wychodzi do dośrodkowania i piąstkuje na 16 metr. Po chwili naprawia jednak swój błąd i łapie piłkę.
116' Żółta kartka dla Patryka Małeckiego.
113' Szybka akcja Pogoni. W polu karnym znalazł się Robak, ale w asyście trzech obrońców nie zdołał oddać celnego strzału.
112' GOL. Pogoń prowadzi już tylko 2:3. Bramkę dla Dolcanu po podaniu Adriana Łuszkiewicza strzelił... Tomasz Chałas. Mecz cudów.
111' Szansa przed Dolcanem. Ładny przerzut piłki Chałasa w kierunku Tarnowskiego, ale radzą sobie obrońcy Pogoni. Tylko rzut rożny.
109' Robak powrócił na boisko. Na szczęście nie był to poważny uraz, ale lekki ból mięśnia łydki.
108' Żółta kartka dla Murayamy.
107' Odpowiedź Pogoni! Strzela Jakub Bąk, ale wprost w Humerskiego.
107' Dolcan z natarciu. Kudła broni pierwszy strzał w tym meczu.
106' Pogoń póki co w dziesiątkę. Robak leży poza boiskiem, a masażyści próbują go postawić na nogi.
106' Początek drugiej części meczu.
105' Koniec pierwszej części dogrywki.
105' Indywidualna akcja Marcina Robaka. Napastnik Pogoni ograł 3 obrońców, ale w ostatniej chwili został zablokowany.
103' Niesamowity mecz w Ząbkach. Długie prowadzenie Pogoni, w końcówce wyrównanie, potem trzy nieuznane bramki i dwa trafienia Patryka Małeckiego w dogrywce. "Jaka szkoda, że Państwo tego nie widzą"
102' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Małecki po raz drugi!!!
97' Ależ nos trenera Stolarczyka! Małecki na boisku był 2 minuty i wpisał się na listę strzelców. Debiutanckie trafienie Małeckiego w barwach Dumy Pomorza, po fantastycznym strzale w długi róg. Humerski bez szans.
96' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PATRYK MAŁECKI!
94' Ostatnia zmiana w Pogoni. Trener Stolarczyk zdejmuje z boiska Frączczaka i wprowadza Małeckiego.
91' Początek dogrywki.
Koniec regulaminowego czasu gry. Za chwilę dogrywka!
90+1' Żółta kartka dla Rafała Grzelaka.
90' Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
90' W ciągu 5 minut piłka 3 razy wpadała do siatki. Wynik wciąż 1:1.
90' Ostatecznie jednak bramka nie uznana. Portowcy odetchnęli z ulgą.
89' Piłka w bramce Pogoni. Sędzia na początku wskazuje na środek boiska. Protesty Pogoni, którzy sugerują faul na Kudle. Po chwili protesty piłkarzy Dolcanu. Ogromne zamieszenie, a my wciąż nie znamy decyzji arbitra!
88' ROBAAAAK! Nad poprzeczką. Napastnik Pogoni był sam na sam z Humerskim, ale uderzył nad poprzeczką.
88' Murawski na głowę Robaka. Ten jednak zablokowany.
87' Żółtą kartką ukarany Szymon Matuszek. Rzut wolny dla Pogoni.
86' Obrona Częstochowy w wykonaniu Dolcanu. Czy Pogoni uda się wygrać w regulaminowym czasie gry?
85' Matynia z dystansu. Obok bramki.
83' Bramka stadiony świata w wykonaniu Robaka. Gol jednak ponownie nieuznany, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego.
82' Katastrofa w wykonaniu Jakuba Bąka. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Frączczak i posłał pikę w kierunku bramki. Na listę strzelców chciał się jednak wpisać Bąk, który umieścił piłkę w siatce. Problem w tym, że był na spalonym.
80' Koncertowa kontra Pogoni. Murawski przełożył sobie trzech rywali i zagrał prostopadle do Rogalskiego. Ten odegrał do Bąka i po akcji.
78' Pogoń w szoku, a Dolcan atakuje. Golla wybija piłkę z linii bramkowej!
77' GOL. Wprowadzony przed chwilą na boisko Wiśniewski doprowadza do wyrównania, wykorzystując fantastyczne podanie z głębi pola i gapiostwo obrony Pogoni.
76' Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu Łuszkiewicza. Nikt jednak nie zdołał wepchnąć piłki do bramki.
75' Swoją przewagę stracili także piłkarze Floty. W tym momencie Pogoń jest jedyną drużyną, która gwarantuje sobie awans do kolejnej rundy.
73' Podwójna zmiana w Dolcanie. Boisko opuścili Sierpina i Osoliński, a w ich miejsce odpowiednio Świerblewski i Wiśniewski.

72' Najlepsza sytuacja Dolcanu! Gospodarze wyszli dwóch na dwóch, ale w kluczowym momencie w odpowiednim miejscu znalazł się Rogalski i przerwał akcję. Gdyby nie on, byłby remis.
70' Frączczak sam na sam z Humerskim! Tylko rzut rożny.
69' Zmiana w Pogoni. Boisko opuszcza bezbarwny dziś Dominik Kun, a w jego miejsce Jakub Bąk.
68' Szarpana ta druga połowa. Niby grają, niby biegają, ale nic z tego nie wynika.
65' Banalna strata Kuna, który potknął się o piłkę. Szybka kontra gospodarzy zatrzymana przez Gollę.
64' Idealna piłka z rzutu wolnego od Murawskiego do Dąbrowskiego. Obrońca Pogoni zagapił się jednak i nie oddał strzału do pustej bramki.
61' Rywal nie narzuca wielkiego tempa, ale i tak defensywa Pogoni sobie z nimi nie radzi. Szczególnie anemiczny jest Matynia, który co chwila przepuszcza rywali swoją stroną boiska.
60' Gorąco pod bramką Pogoni. Prawą stroną urwał się Piesio i dograł w pole karne w kierunku Klepczarka. Ten jednak nie sięgnął piłki. Akcję zamykał jeszcze Sierpina, ale poradzili sobie z nim gracze Pogoni.
59' Tomasz Chałas ruszył na bramkę Pogoni! Zatrzymał go dopiero sędzia boczny, pokazując pozycję spaloną.
57' Dośrodkowanie w pole karne na głowę Łuszkiewicza. Strzał byłego zawodnika Pogoni jednak zbyt lekki, by zaskoczyć Kudłę.
55' Radość Błękitnych nie trwała długo, Gryf doprowadza do wyrównania.
53' Koronkowa akcja Pogoni! Kun z pierwszej piłki z powietrza podaje do Murayamy, ten technicznie odgrywa do Murawskiego. Kapitan Pogoni zewnętrzną częścią stopy w kierunku Robaka, ale połapali się w tym wszystkim obrońcy Dolcanu.
52' Zespoły z Pomorza Zachodniego póki co w świetnej sytuacji. Do prowadzących do przerwy Pogoni i Floty dołączyli właśnie Błękitni.
50' Łuszkiewicz próbował zaskoczyć Kudłę strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramkarz Pogoni przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.
49' Defensywa Pogoni wyraźnie rozkojarzona. Do bezpańskiej piłki próbował dopaść Sierpina, ale szybszy był Dawid "Neuer" Kudła.
47' Osoliński przed szansą na bramkę. Nie trafił jednak czysto w piłkę i ta wyszła poza boisko.
46' Pierwsza roszada Marcina Sasala. Wiśniowskiego zmienił Grzegorz Piesio.
46' Początek drugiej połowy.
Przewa: Ciekawie również na innych stadionach. W Świnoujściu Flota prowadzi z Bełchatowem 1:0. Grę niedawno rozpoczęli również Błękitni Stargard, którzy po 20 minutach remisują z Gryfem Wejherowo 0:0.
Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Pogoń prowadzi 1:0 po bramce Marcina Robaka. Zapraszamy za kwadrans!
45' Jedna minuta doliczona do czasu gry pierwszej połowy.
44' Świeny odbiór Kuna przed polem karnym Dolcanu. Sędzia dopatrzył się jednak faulu.
43' Frączczak do Kuna. Spalony.
40' Hernani nie potrafił wyrzucić piłki z autu. Zza linii bocznej zacznie więc Dolcan.
39' Żółta kartka dla Dąbrowskiego za nadepnięcie leżącego rywala. Rzut wolny jednak dla Pogoni, bo wcześniej Dąbek był faulowany.
38' Rzut wolny nie przyniósł zagrożenia. Inna sprawa, że Dolcan przejął teraz inicjatywę.
37' Faul Rogalskiego 25 metrów przed polem karnym Pogoni.
34' Pierwsza zmiana w Pogoni. Okuno jednak nie da rady kontynuować gry. W jego miejsce Murayama.
33' Fragment słabszej gry. Pogoń trochę oddała inicjatywę, ale wciąż dyktuje warunki.
27' Długołęcki i Klepczarek zupełnie nie radzą sobie z upilnowaniem Frączczaka. Inna sprawa, że pomocnik Pogoni na razie nie radzi sobie ze skutecznym kończeniem akcji.
25' Murawski królem środka pola. Kolejny świetny odbiór i prostopadłe podanie do Frączczaka. Tym razem odrobinę za mocne.
23' Świetne dośrodkowanie Murawskiego na długi słupek do Frączczaka. Pomocnik Pogoni dopadł do piłki, ale jego strzał wybronił Humerski.
23' Faul gospodarzy na własnej połowie. Pogoń przed szansą na bramkę z rzutu wolnego.
22' Masażyści dali rade, Okuno wraca na boisko.
20' Okuno leży na boisku. Na rozgrzewkę już ruszył Murayama.
19' Pogoń spokojnie prowadzi grę na połowie rywala. Po dobrych kilku minutach, teraz Dolcan zupełnie niewidoczny.
18' Żółta kartka dla Macieja Humerskiego za dyskusje z arbitrem.
14' GOOOOOOOOOOOOL!!! Kapitalne, prostopadłe podanie Murawskiego do Robaka. Ten ze stoickim spokojem wpada w pole karne, mija bramkarza i posyła piłkę do pustej bramki!
12' Dośrodkowanie Murawskiego w pole karne do Okuno, ale Japończyk sponiewierany przez obrońców Dolcanu.
11' Mocny strzał Hernaniego z powietrza, ale wysoko nad poprzeczką.
9' Pomimo braku zorganizowanego wyjazdu w Ząbkach pojawili się kibice Pogoni.
8' Ależ miał szansę Kun! Prostopadłe podanie, pomocnik Pogoni urywa się rywalom, ale zamiast strzelać podaje niedokładnie do Frączczaka.
6' Mimo wczesnej pory na trybunach jest trochę osób. Jest nawet młyn i zorganizowany doping.
3' W pierwszych minutach przewaga gospodarzy. Obrońcy Pogoni jakoś nie zwracają uwagi na graczy rywala.
1' Zaczyna Dolcan! Gospodarze na fioletowo, Pogoń na biało.
14:58 Na ławce trenerskiej pierwszym szkoleniowcem dziś Maciej Stolarczyk. Dariusz Wdowczyk na trybunach, ze względu na zawieszenie z poprzedniego sezonu.
14:56 W składzie Pogoni jedna zmian w porównaniu z meczem z Lechią. W bramce Janukiewicza zastąpił Kudła.