Aktualności
sobota, 26 lipca 2014 r., godz: 17:34
Życie nie znosi próżni – ten wytarty slogan idealnie opisuję sytuację, która ma miejsce aktualnie w Pogoni Szczecin. Kibice nie zdążyli uronić jeszcze pierwszych łez po stracie Akahoshiego i Robaka, a już mają nowych bohaterów – Adama Frączczaka i Łukasza Zwolińskiego.

Ofensywny duet Dumy Pomorza po raz pierwszy błysnął już przed tygodniem, kiedy pozbawił punktów Podbeskidzie Bielsko – Biała. Teraz okazał się jeszcze bardziej bezlitosny i praktycznie przejechał się po Śląsku Wrocław, któremu zaaplikował dwie bramki i wypracował dwie kolejne.
Wielkie strzelanie Portowcy rozpoczęli tuż przed przerwą. Oczekujący na gwizdek kończący pierwszą połowę obrońcy Śląska dość biernie przyglądali się wbiegającemu w pole karne Frączczakowi, który kapitalnie wykończył podanie od Rafała Murawskiego. Jak się później okazało, ten moment był kluczowy dla dalszego przebiegu meczu.
 - Gdybyśmy utrzymali prowadzenie do przerwy, końcowy wynik mógł być zupełnie inny. Po stracie gola do szatni zeszło z nas powietrze i w drugiej połowie oddaliśmy już zupełnie Pogoni inicjatywę tłumaczył po meczu przyczyny porażki Sebastian Mila.
W drugiej połowie na boisku rządzili już wyłącznie podopieczni Dariusza Wdowczyka. Najpierw drugie trafienie w ekstraklasie zaliczył Łukasz Zwoliński, a chwilę później zamroczonego rywala na deski posłali Takuya Murayama i Wojciech Golla. Duży wkład w zwycięstwo Dumy Pomorza miał również… bramkarz rywali Wojciech Pawłowski, który nie dość, że przez cały mecz popełniał kiks za kiksem, to jeszcze w 73. minucie opuścił boisko po czerwonej kartce za zagranie ręką poza polem karnym.
- Mam ogromny żal do siebie, bo zagrałem chyba najgorszy mecz w karierze. Nie przypominam sobie, żebym popełnił tyle błędów w jednym spotkaniu – mówił po spotykaniu były bramkarz Udinese.
Najlepiej pobytu w Szczecinie nie będzie również wspominał Piotr Celeban. Wychowanek Pogoni w ostatnich dniach podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław, czym rozgniewał szczecińskich fanów. Wyraz swojego niezadowolenia z decyzji wychowanka Pogoni kibice dali najpierw w mediach społecznościowych, a w sobotę również na stadionie. W kierunku 29-letniego zawodnika skierowali kilka niecenzuralnych okrzyków, a każdy jego kontakt z piłką komentowali głośnymi gwizdami.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pogoni 4:1, dzięki czemu Portowcy przynajmniej do jutra zasiadać będą na fotelu lidera. Z pierwszego miejsca strącić nas może jedynie Zawisza Bydgoszcz, który jutro zmierzy się z Jagiellonią Białystok oraz zwycięzca meczu Górnik Zabrze – Lech Poznań.

Zapis relacji live, zapraszamy także do śledzenia naszego profilu na facebooku i Instagramie!