top_2

Gryf
Aktualności
piątek, 25 lipca 2014 r., godz: 17:44
Po dwóch miesiącach przerwy stadion im. Floriana Krygiera ponownie stanie się areną ligowych zmagań. W pierwszym meczu nowego sezonu przed własną publicznością piłkarze Pogoni Szczecin podejmą Śląsk Wrocław.
Podopieczni Dariusza Wdowczyka do sobotniego pojedynku przygotowują się w świetnych nastrojach po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Podbeskidziem Bielsko – Biała. Przebieg samego spotkania i okoliczności zdobycia decydującej bramki nie pozwalają jednak na popadanie w huraoptymizm, lecz zmuszają do dalszej, wytężonej pracy.
- Mamy świadomość, że nie wszystko w Bielsku było idealne. Zdarzyły nam się przestoje, straciliśmy głupie bramki. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy komplet punktów. To doda nam wiary w siebie i pociągnie dalejwyjaśnia Rafał Murawski, kapitan Pogoni Szczecin.
Chociaż zwycięskiego składu się nie zmienia, to niewykluczone, że trener Wdowczyk na sobotni pojedynek przygotuje kilka korekt w wyjściowej jedenastce. Najbardziej zagrożona jest pozycja Mateusza Matrasa, który w meczu z Podbeskidziem był najsłabszym ogniwem Dumy Pomorza, a także Mateusza Lewandowskiego, na którego miejsce czyha Tomasz Lisowski.
- Po kontuzji nie ma już śladu. Bardzo się cieszę, że podpisałem kontrakt z Pogonią i zrobię wszystko, by podziękować działaczom i trenerowi za zaufanie. Liczę, że w sobotę pojawię się w wyjściowej jedenastcetłumaczy nowy nabytek Dumy Pomorza.
Decyzje personalne to jednak nie jedyny problem Dariusza Wdowczyka. Szkoleniowiec Pogoni ma bowiem spory orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o ustawienie taktyczne. Na mecz z Podbeskidziem szczecinianie wyszli w ustawieniu 4-4-2, ale dopiero grając z jednym napastnikiem Portowcy byli w stanie osiągnąć przewagę na boisku. Niewykluczone więc, że Adam Frączczak zostanie przesunięty na bok obrony (lub pomocy), a w napadzie pozostanie jedynie wysunięty Łukasz Zwoliński.

Podobnych problemów nie ma natomiast Tadeusz Pawłowski. Jego Śląsk na inaugurację pewnie pokonał trzeci zespół poprzedniego sezonu – Ruch Chorzów i na boisku w Szczecinie wybiegnie prawdopodobnie w identycznym ustawieniu jak przed tygodniem. Jedyna zmiana spodziewana jest jedynie w linii obrony, gdzie powinien pojawić się… Piotr Celeban. Wychowanek Pogoni przeciwko drużynie z Chorzowa zagrał zaledwie 25 minut, ale w Szczecinie powinien pojawić się na boisku od pierwszej minuty.
- Piotrek nie przyszedł do zespołu, żeby siedzieć na ławce. Wiadomo, że potrzebuje trochę czasu, żeby wejść do drużyny i regularnie potrenować. Pali się jednak do gry i możliwe, że w Szczecinie na niego postawię. Nie wykluczam też przejścia na grę trójką obrońców, bo trio Grodzicki, Celeban, Pawelec idealnie się do tego nadajemówił na konferencji prasowej trener Śląska Wrocław.
Gra w defensywie to ostatnio jeden z największych atutów naszego sobotniego rywala. Dość powiedzieć, że wrocławianie w ostatnich dziewięciu meczach stracili zaledwie jedną bramkę, a ostatniej porażki doznali… 30 marca, kiedy lepszy okazał się bydgoski Zawisza.
Za zespołem z Wrocław oprócz ostatnich wyników przemawia również historia. Ostatni raz z ligowego triumfu nad Śląskiem Portowcy cieszyli się bowiem w sezonie… 2001/02. Od tamtego czasu oba zespoły spotkały się ze sobą czterokrotnie – dwukrotnie padał remis i dwukrotnie wygrywali wrocławianie. Najbliżej powtórzenia sukcesu sprzed 12 lat byli przed rokiem podopieczni Dariusza Wdowczyka, którzy do 75 minuty prowadzili 2:0, ale ostatecznie podzielili się z rywalem punktami.