Aktualności
piątek, 28 marca 2014 r., godz: 20:09
Przed meczem pewnie nikt ze Szczecina nie myślał o remisie. Po pierwszej połowie podział punktów wydawał się szczytem marzeń. Korona – Pogoń 2:2.

Portowcy zaczęli nieźle. Po ładnej, drużynowej akcji, w 12. minucie groźnie uderzał z dystansu Rafał Murawski. Jego strzał zablokowali jednak obrońcy Korony. Próbował też Marcin Robak, ale jego uderzenie odbił bramkarz Korony, Zbigniew Małkowski. Odpowiedź gospodarzy była zabójczo skuteczna. W 19. minucie kielczanie wyprowadzili wzorowy kontratak, którego strzeleniem gola zakończył Siergiej Chiżniczenko. Po zdobytej bramce to Korona przejęła inicjatywę. Jeszcze raz w dobrej sytuacji znalazł się Chiżniczenko, ale jego strzał z kilkunastu metrów obronił Janukiewicz. Bramkarz Pogoni nie dał rady za to w 39. minucie kiedy dośrodkowania z prawego skrzydła nie umieli przeciąć ani Hernani, ani Dąbrowski i Przemysław Trytko bez problemu podwyższył wynik. Na drugą połowę Pogoń wyszła mocno ożywiona. Najpierw groźnie uderzał Robak, ale tym razem Małkowski jeszcze poradził sobie z jego uderzeniem.  Bezradny był w 61. minucie. Najpierw Robak próbował z rzutu wolnego, a kiedy piłka odbiła się od muru huknął z woleja i zdobył kontaktowego gola. Pogoń miała przewagę, ale brakowało jej bramkowych okazji. W 82. minucie Filip Kozłowski został sfaulowany w polu karnym, Piotr Malarczyk dostał czerwoną kartkę, a rzut karny na gola zamienił Marcin Robak. Pogoń wciąż jest niepokonana w tym roku, ale podopieczni Dariusza Wdowczyka nie zdołali w stu procentach wykorzystać potknięcia Ruchu Chorzów (przegrał z Podbeskidziem). Gdyby Portowcy wygrali awansowaliby na 4. miejsce w tabeli .