www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Aktualności
czwartek, 31 maja 2012 r., godz: 17:54
3 mln 300 tysięcy złotych – tyle miasto Szczecin przeznaczyło w tegorocznym budżecie na modernizację stadionu przy ul. Twardowskiego.

O inwestycjach na obiekcie mówi się już od kilku miesięcy. Władze klubu i kibice Pogoni od jakiegoś czasu głośno wypowiadają się o tym, że wobec braku decyzji o budowie nowego stadionu na wysłużonym obiekcie konieczne są zmiany, które przede wszystkim poprawią komfort oglądania  meczów. Mowa tutaj przede wszystkim o dodatkowych kołowrotkach, które usprawnią wejście kibiców na stadion, wymianie starych siedzisk, obniżeniu i likwidacji niektórych płotów.
Po wejściu Pogoni do ekstraklasy klub również musi spełniać wymogi licencyjne stawiane przez PZPN. Główną inwestycją będzie instalacja nowego stałego monitoringu, który oprócz obrazu będzie także rejestrował dźwięk.
Jakich zmian możemy się spodziewać przed startem nowego sezonu a jakie prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku o tym rozmawialiśmy z Konradem Szczawiński, dyrektorem ds. Bezpieczeństwa i Organizacji w Pogoni Szczecin.
- Dla kibiców w sierpniu na pierwszym meczu do dyspozycji będzie pięć nowych podwójnych kołowrotków. Trzy zamontowane będą do strefy pierwszej, a dwa z nich znajdą się w strefie drugiej. Łącznie wszystkich wejść będzie 29 i jest to wystarczająca ilość, aby kibice mogli szybko i sprawnie wejść na stadion do danej strefy - zapowiada Konrad Szczawiński.
Od wielu lat trwa otwarta dyskusja na temat obniżenia płotów oddzielających trybuny od murawy boiska. W chwili obecnej płoty mamy obniżone w strefie 3, gdzie znajduje się między innymi sektor rodzinny.
- Pracownicy MOSRiR już w tym tygodniu rozpoczęli pracę nad obniżeniem płotów od sektora 1 do 8. Prace zakończą się jeszcze w przerwie letniej. Wysoki płot pozostanie nadal w sektorach 9-14, czyli w strefie 2, gdzie siedzą fani prowadzący doping i chcą tam wieszać flagi klubowe informuje Szczawiński.
Najbardziej widoczną i dającą wizualny efekt zmian na obiekcie jakie czekają jeszcze w tym roku na kibiców będzie rozpoczęcie operacji wymiany wszystkich wysłużonych siedzisk na trybunach. Jednak na te zmiany musimy poczekać najwcześniej do jesienni.
- Wkrótce zaczną się procedury przetargowe na zakup prawie 17 tysięcy siedzisk, które będą montowane zgodnie z harmonogramem w czasie trwania rundy jesiennej. Pozwalają na to przepisy pod warunkiem, że w dniu meczu na trybunach będzie zgadzała się ilość siedzisk, czyli za stare będzie zamontowane nowe krzesełkotłumaczy dyrektor ds. Bezpieczeństwa i organizacji w Pogoni.
Wiadomo również co z pewnością ucieszy fanów Dumy Pomorza, że krzesełka będą w granatowo-bordowych barwach z małą zmianą polegającą na tym, że przemienność barw będzie dotyczyła całego sektora, czyli sektor numer 1 będzie cały granatowy, a sektor nr 2 cały bordowy itd. Nie może oczywiście zabraknąć nazwy klubu, która teraz cała będzie znajdować się na wysokiej trybunie. Zamontowane siedziska z napisem Pogoń Szczecin będą oczywiście w kolorze żółtym. Do tego stopnie schodów pomiędzy sektorami pomalowane zostaną na kolor żółty co da dodatkowy wizualny efekt. Zniknie za to Gryf z sektora pod zegarem i sylwetka piłkarza z piłką.
W rundzie jesiennej do dyspozycji kibiców będzie także sektor 1 i 2, który był wyłączony z użytku.
Kibice w sierpniu będą także korzystać z nowych toalet, które powstaną w budynku tzw. wieżyczce.
- Prace właśnie się rozpoczęły i do dyspozycji kibiców będą toalety męskie, damskie i dla osób niepełnosprawnych. Trwają prace nad projektem budowy nowych toalet w strefie pierwszej zapowiada Szczawiński.
Z tyłu budynku klubowego powstanie łącznie dziesięć kas, które będą czynne w dniu meczu. Zniknie za to kontener za sektorem numer 1, w którym kibice mogli kupić bilet.
Niezbędne do otrzymania ekstraklasowej licencji przez klub będzie zamontowanie stałego monitoringu, który oprócz obrazu rejestrował będzie także dźwięk.
- Obecny monitoring spełnia minimalne wymagania licencyjne, ale jego część montowana była za każdym razem przy organizacji meczu i klub ponosił z tytuły jego wynajmu dodatkowe koszty. Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie nowego monitoringu, który zostanie rozbudowany na stałe informuje Dyrektor ds. Bezpieczeństwa i Organizacji w Pogoni Szczecin.
Jak widać zmiany, które właśnie się rozpoczęły i są planowane na stadionie polepszą znacznie komfort oglądanie meczów przez kibiców. Z pewnością na tym nie można zaprzestać. Aby stadion choć trochę przypominał obiekt, którego nie będziemy się wstydzić w Polsce potrzebne są na nim kolejne inwestycje, które pochłoną z pewnością kolejne miliony. Miejmy nadzieję, że kolejną dużą inwestycją zaplanowaną przez miasto będzie remont dróg na stadionie, które jesienią i zimą zamieniają się w jedno wielkie błoto.

foto:  PogonOnline.pl/Cob      źródło:  PogonOnline.pl/Jarosław Stępski      autor  jsBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2020   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności