top_2

Gryf
Aktualności
niedziela, 27 maja 2012 r., godz: 18:50
Zwycięstwo Pogoni nad gdyńską Arką oraz triumf Piasta nad Zawiszą przypieczętowały awans Dumy Pomorza do ekstraklasy!

Dla Portowców liczyła się tylko wygrana, bo scenariusz w Gliwicach mógł się ułożyć niekorzystnie dla szczecinian i mimo wygranej w Gdyni czekałby nas jeszcze barażowy dwumecz z Piastem. Jak się okazało  gliwiczanie pewnie pokonali Zawiszę i weszli do ekstraklasy z pozycji lidera tabeli.
W spotkaniu w Gdyni piłkarze Pogoni długo nie mogli sforsować defensywy gospodarzy i w pierwszej fazie meczu to Arka miała najlepszą okazję do zdobycia bramki. W 24. minucie Charles Nwagou trafił w poprzeczkę. W tej samej akcji sędzia mógł podyktować rzut karny za zagranie ręką Hernaniego. Goście objęli prowadzenie na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Mocno bita piłka z rzutu wolnego przez Ediego Andradinę sprawiła olbrzymie problemy bramkarzowi Arki, który nie zdołał jej opanować. Z prezentu skorzystał znajdujący się tuż przed linią pola bramkowego Emil Noll, który skierował futbolówkę do pustej bramki.
Na początku drugiej połowy bliski zdobycia drugiej bramki był Edi Andradina, który uderzył płasko zza pola karnego. Piłka odbiła się jednak od nogi obrońcy Arki i wyszła poza pole gry. Gospodarze zagrażali bramce Pogoni przez licznie bite rzuty wolne. Pewnie w bramce spisywał się jednak Radosław Janukiewicz, a awans Pogoni przypieczętowała zmiana Adriana Budki, który w końcówce miał dwie świetne szanse na zdobycie gola. Tą drugą, w 89. minucie, wykorzystał ogrywając dwóch obrońców gospodarzy i oddając celny strzał podwyższając wynik na 2:0. Dzięki  temu zwycięstwu Duma Pomorza zajęła drugie miejsce w tabeli i od nowego sezonu zagra w ekstraklasie!

Arka Gdynia – Pogoń 0:2