www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rozmowa z Radosławem Bilińskim
To mój pierwszy gol dla Pogoni i myślę, że jak na pierwszą bramkę, to była ona ładna - cieszył się defensywny pomocnik Pogoni Szczecin. Jego gol dał prowadzenie Pogoni w meczu ze Stomilem.
- Jakie to uczucie strzelić pierwszą bramkę dla Pogoni?
Radosław Biliński, pomocnik Pogoni: Myślę, że jak na pierwszą bramkę to była ona ładna. Cieszę się z tego bardzo, bo od kilku spotkań czekałem na tego gola.
- Piłkarze Stomilu protestowali, że pomogłeś sobie ręką przy zdobyciu gola.
- Piłka rzeczywiście odbiła mi się od ręki, ale sędzia - o ile to widział - zinterpretował moje zagranie jako nieumyślne. I nie pomylił się, bo nie dotknąłem jej celowo.
- Jak się grało przeciwko Stomilowi i przeciwko Dariuszowi Jackiewiczowi, z którym jeszcze niedawno występowałeś w Amice Wronki?
- Teraz nie ma łatwych przeciwników. Każdy walczy o pierwszą czwórkę i o to by mieć na koncie jak najwięcej punktów. Od początku spotkania kontrolowaliśmy jednak przebieg wydarzeń na boisku i udało nam się strzelić bramkę, dzięki czemu łatwiej nam się grało. A co do Darka - lubię grać przeciwko zawodnikom, z którymi kiedyś występowałem w jednej drużynie. Darek jest bardzo dobrym piłkarzem i Amika popełniła duży błąd, pozbywając się go.
- Czy Pogoń nie wygrała dziś za wysoko?
- Za wysoko? Może. Ale gdybyśmy wygrali 1:0, toby nas pytano, czy nie za mało. Jest 3:0 i nie narzekajmy. Wygraliśmy zdecydowanie.
- W pierwszej połowie potwierdzały się Wasze przedmeczowe obawy, że możecie Wam brakować sił po meczu z Lechem?
- Czuliśmy w nogach środowe spotkanie. Zmęczenie było duże. Od początku było widać, że gracze Stomilu są od nas zdecydowanie bardziej ruchliwi. Z biegiem czasu się to wyrównało, gdy olsztynianie też trochę pobiegali. Wtedy różnica przestała być tak widoczna.
- Jesteście już pewni miejsca w grupie mistrzowskiej?
- Tak, ale nasze szanse oceniam dziś na 80 procent. Jednak gramy dalej, by uzbierać jesienią jak najwięcej punktów. Pamiętajmy, że to, co zdobędziemy, będzie podzielone przez dwa, ale zawsze jest to jakiś bonus przed rozgrywkami wiosennymi.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: niedziela, 14 października 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności