www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Wywiad z Jackiem Chańko
- Czy wystąpi pan w najbliższym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław? - zapytaliśmy tego doświadczonego pomocnika.
- Mam nadzieję. Wszystkie szczegóły w zasadzie już uzgodniliśmy. W Stomilu grałbym do grudnia, z możliwością przedłużenia umowy. Pojawiły się jednak pewne przeszkody formalne ze strony Pogoni. Mam nadzieję, że do soboty zostaną wyjaśnione.
- Poprzednio rozmawialiśmy w lipcu na lotnisku Okęcie. Wspólnie ze swoim przyjacielem, Markiem Citko udawaliście się na zgrupowanie beniaminka ligi izraelskiej. Dlaczego nic z tego nie wyszło?
- Akurat w ostatnich dniach "temat" Kiryat Gat powrócił. Z powodu mocno napiętej sytuacji politycznej trudno byłoby jednak wyjeżdżać obecnie do tego kraju.
- W połowie 1999 roku - przechodząc ze Stomilu do Werderu Brema - zapewne inaczej widział pan swoją sportową przyszłość?
- Cóż, zabrakło szczęścia. Trener postawił na innych zawodników. Ale chociaż nie poznałem dobrze smaku Bundesligi - czasu spędzonego w Werderze nie uważam za stracony. Zyskałem sporo doświadczeń, zobaczyłem jak wygląda w pełni profesjonalny futbol. W niemieckich klubach każde zajęcia przypominają twardą walkę o punkty. Nikt się nie oszczędza, nie odstawia nogi...
- W Pogoni, wbrew oczekiwaniom, karta się jednak nie odwróciła. Dlaczego?
- Moim zdaniem trochę nie fair postąpił trener Edward Lorens. Gdybym wiedział, iż trafię na ławkę rezerwowych - poczekałbym w Bremie jeszcze pół roku na wygaśnięcie kontraktu. Z kartą w ręku mógłbym znacznie łatwiej znaleźć sobie dobry klub.
- Kiedy ostatni raz rozegrał pan cały mecz?
- Na zakończenie minionego sezonu. Wbrew przeróżnym spekulacjom Pogoń wygrała wówczas w Olsztynie 1:0. Dzięki temu zdobyła wicemistrzostwo Polski, a Stomil dopiero w barażach z Górnikiem Polkowice wybronił się przed spadkiem z ekstraklasy. Obecnie tak bliska mi drużyna znów znalazła się w trudnej sytuacji. Pragnę jej pomóc, a jednocześnie samemu się "odbudować" - zarówno od strony sportowej, jak i psychicznej.
- Działacze finalizują także wypożyczenie Dariusza Jackiewicza. Nie będzie wam "za ciasno"?
- Bez obaw. Oby Stomil miał tylko takie problemy.

Rozmawiał: -
Źródło: Przegląd Sportowy
Data: czwartek, 27 września 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności