www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Marcin Kaczmarek: Do Pogoni mam wielki sentyment
Syn drugiego trenera reprezentacji Polski Bogusława Kaczmarka będzie nowym szkoleniowcem Portowców.
Kaczmarek był piłkarzem ,,Dumy Pomorza" w latach 1994- 98, a jego największym trenerskim sukcesem jest wprowadzenie Lechii Gdańsk do II ligi w 2005 r.
Można już określać Pana trenerem Pogoni?
- Chyba tak, choć zaznaczam, że umowy jeszcze nie podpisałem. Wszyscy czekamy na ostateczne podpisy panów Smolnego i Kałużnego z Antonim Ptakiem pod aktem przekazującym Pogoń w nowe ręce.
Przebywa Pan już w Szczecinie?
- Nie. Przebywam aktualnie w Malborku, gdzie odbywa się turniej młodzieżowców amatorów do 24 lat. Przyglądam się bacznie piłkarzom. Być może, zaproponuję komuś grę w Pogoni. W Szczecinie będę jednak w poniedziałek na pierwszym treningu mojej drużyny.
Kto będzie Pańskim współpracownikiem w sztabie szkoleniowym?
- Już dziś wieloma sprawami w Szczecinie zajmuje się Sławek Rafałowicz. Z tą osobą wiążę duże nadzieje. Myślę, że razem w bardzo przyśpieszonym tempie uda nam się zbudować ciekawy zespół.
Zdradzi Pan nazwiska filarów nowej drużyny?
- To dla mnie ciężki temat, bo żaden z piłkarzy nie ma jeszcze podpisanej umowy z klubem. Nie ukrywam jednak, że bardzo blisko mojego zespołu jest Bartosz Hinc z GKS Bełchatów. W drużynie najprawdopodobniej zagrają także Grzegorz Matlak i Radek Biliński. Mimo że w ostatnim okresie nie grali oni w profesjonalnych ligach, to bardzo chciałbym mieć takich piłkarzy. Wiem, że nowe władze rozmawiają o kontraktach także z Piotrem Celebanem i Julcimarem. Blisko gry w Pogoni jest także Mariusz Siara, dobrze znany szczecińskiej publiczności. Przyznam, że rozmawiałem też z masą innych piłkarzy, którzy znaleźli sobie inne kluby z powodu przedłużających się negocjacji. Tych nazwisk jednak nie zdradzę. Kontaktu z nimi nie zrywam, bo może w przyszłości pojawią się w Szczecinie.
Jaki cel postawi Pan przed drużyną?
- Nikt nie usłyszy ode mnie deklaracji awansu już w przyszłym sezonie. Chciałbym, aby do zimy Pogoń była zespołem grającym solidnie, pewniakiem w środku tabeli. Później możemy iść wyżej, ale awansu nie obiecam. O tym pomyślimy w przyszłym sezonie. Miejsce Pogoni jest tylko w ekstraklasie. By jednak tam awansować, musimy najpierw zbudować struktury normalnego i profesjonalnego klubu. Mam wielką prośbę do kibiców, by w nadchodzącym sezonie byli dla piłkarzy bardzo wyrozumiali. Przecież na przygotowania mamy tylko miesiąc.
Długo zastanawiał się Pan nad przyjęciem funkcji trenera.
- Dosłownie chwilę. Powiem szczerze, że gdybym miał pracować w innym klubie na takich warunkach, to nigdy bym się nie zgodził. Nie chodzi tu o finanse, ale o bardzo krótki czas na zgranie i przygotowanie zespołu. Do Pogoni mam jednak wielki sentyment i dlatego nie wahałem się przed podjęciem decyzji.
Pesymiści twierdzą, że młody wiek i brak doświadczenia trenerskiego jest Pańskim minusem.
- Mają rację, bo mam przecież tylko 33 lata. Każdy musi jednak od czegoś zacząć. Do tej pory udało mi się awansować z Lechią Gdańsk do II ligi i utrzymać ją w pierwszym sezonie. Z Pogonią chciałbym osiągnąć jednak coś więcej. Moją wartość pokażą jednak wyniki. Postaram się nie zepsuć swojej reputacji w oczach kibiców Pogoni, którzy pamiętają mnie z występów na boisku.

Rozmawiał: Marcin Nieradka
Źródło: gazeta.pl
Data: piątek, 29 czerwca 2007 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności