www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Pożegnanie Dźwigały
b>- Kilka dni temu podpisał pan kontrakt z tureckim Diyarbakirspor. A słychać, że zagra pan przeciwko Legii.
Dariusz Dźwigała: - Podpisałem kontrakt przedwstępny z Turkami. W środę prezes Bekdas powiedział mi, że kluby też się porozumiały. Do Turcji mam lecieć w sobotę. Chciałbym efektownie zakończyć swoją grę w Pogoni. Jeśli szczęście mnie nie opuściło, to może strzelę gola, jak w ostatnich trzech meczach.
- Warto wyjeżdżać do Turcji?
- W Pogoni są duże problemy organizacyjno-finansowe. Ostatnio grałem dobrze i działacze tureckiego klubu mnie zauważyli. Taka szansa może mi się już nie powtórzyć. Wyjeżdżam ze względów finansowych.
- Czy jest pan pewien "rzetelności" finansowej tureckiego klubu? Tomasz Iwan nie otrzymał do dzisiaj należnych mu pieniędzy z Trabzonsporu.
- Mam pewne obawy. W kontrakcie jest jednak klauzula, że jeśli klub będzie się opóźniał z płatnościami, to mogę wrócić do Pogoni. Pierwszą ratę mam otrzymać przy notarialnym podpisaniu kontraktu, a później będą mi płacili co miesiąc.
- Nie zna pan praktycznie tego klubu ani miasta, bo kontrakt podpisał pan w odległym Stambule.
- Słyszałem przed wyjazdem, że żyją tam Kurdowie i nie zawsze jest bezpiecznie na ulicach. Tureccy działacze zapewniali mnie jednak, że Diyarbakir to spokojne i bogate miasto. Nazywane jest azjatyckim Paryżem, a wielkością porównywalne z Warszawą. Jak jest naprawdę, już niedługo sam się przekonam.

Rozmawiał: -
Źródło: Super Express
Data: piątek, 7 września 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności