www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rafał Chlasta: Jesteśmy gotowi na grę w IV lidze
Rozmowę z prezesem Pogoni Nowej Rafałem Chlastą, na temat planów klubu na przyszłość.
Przede wszystkim gratuluję Pogoni Nowej awansu. No właśnie awansu do A klasy, czy jednak mierzycie już wyżej?
- Dziękuję. Na dzień dzisiejszy sportową walką na boisku wywalczyliśmy awans do klasy A. O tym czy w najbliższym sezonie zagramy w wyższej klasie, zadecydują najbliższe tygodnie. Ze swojej strony jesteśmy przygotowani na każdy możliwy scenariusz.
Jakie w tym momencie są możliwe scenariusze?
- Jest ich kilka. Najbardziej prawdopodobny to pozostanie spółki w I lub w II lidze i rozgrywanie przez nią meczy w Szczecinie, niezależnie od tego kto będzie właścicielem. Wówczas Pogoń Nowa będzie grała w A klasie i wszystko pozostaje bez zmian. Inna możliwość to taka, że Antonii Ptak sprzedaje, bądź likwiduje, bądź przenosi klub ze Szczecina do innego miasta. Wówczas na mocy podpisanej w 2003 roku umowy pomiędzy PN a SSA, będziemy domagać się zwrotu przekazanego przez nas do SSA miejsca w IV lidze, w której teraz grają pierwszoligowe rezerwy.
I to miejsce miała by zająć Pogoń Nowa?
- Jest to miejsce przynależne do PN, które na czas trwania SSA zostało przez nas do niej przekazane w użytkowanie. Nie będzie SSA, będziemy się domagać jej zwrotu.
Czy jesteście na to przygotowani kadrowo i organizacyjnie?
- Nasza dotychczasowa roczna działalność na niwie piłki seniorskiej pokazała, że w wielu sprawach jesteśmy lepiej organizacyjnie "poukładani" niż pierwszoligowa Pogoń Szczecin SSA. Mamy podpisane umowy z kilkoma sponsorami strategicznymi i to przy poziomie "B"klasowym. Nie są to wcale nikomu nieznane firmy: "Bosman", "Zina", "Netto", Dominet Bank" to tylko te najbardziej rozpoznawalne nie tylko w Szczecinie, ale i w Polsce. A jest też wielu innych. Oczywiście myśląc o wyższej niż A klasa lidze, prowadzimy rozmowy ze firmami, chcącymi zagwarantować nam stabilność finansową odpowiednią po pierwsze do zajmowanej przez nas klasy rozgrywkowej, po drugie gwarantującej środki umożliwiające nam szybki awans wyżej.
Planujecie wzmocnienia kadrowe?
- W przypadku gry w IV lidze, będą one nieuniknione. Młodzież musi się od kogoś uczyć piłkarskiego rzemiosła. Widać to wyraźnie nawet teraz. Rok treningów i gry z zawodnikami pokroju Darka Adamczuka czy Grześka Matlaka pokazał wyraźnie, że tylko w taki sposób można prawidłowo prowadzić proces szkolenie. Najdobitniej widać to na przykładzie jeszcze I ligowej "Pogoni" SSA. Gra praktycznie sama młodzież, która nie ma od kogo czerpać wzorów i pobierać nauki. Sam Edi nie nauczy Lilo jak strzelać z 3 metrów, żeby nie trafić w bramkarza.
Pogoń Nowa znana jest w regionie z dobrze prowadzonego marketingu - wizyty w szkołach, plakaty, programy meczowe ostatnio zapraszane do gry gwiazdy. Czy nie skończyły się Wam już pomysły?
- Tak, marketing jest naszą mocną stroną. Robimy to, co według nas powinien robić wiodący klub w Regionie, jakim była zawsze Pogoń. Nad nowymi rozwiązaniami pracuje sztab ludzi. Od niedawna np o wszystkich meczach "Pogoni Nowej" informuje duży bilbord zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Witkiewicza i Twardowskiego. To pomysł przeniesiony zza zachodniej granicy. Prosty, czytelny a co najważniejsze tani i zauważalny. Staramy się nie "wyważać otwartych drzwi", czerpiąc po prostu z dobrych, sprawdzonych wzorców. Pomysłów nam na pewno nie zabraknie, gdyż sami jesteśmy kibicami i czujemy ich potrzeby.
No właśnie. Klub tworzą kibice. Czy w IV lidze nie zabraknie Wam umiejętności i zapału do prowadzenia klubu?
- Skoro nie zabrakło nam zapału w najniższej klasie rozgrywkowej, przy I ligowej "konkurencji", to odpowiedź może być tylko jedna. Co do umiejętności, to nie my gramy na boisku, tylko zawodnicy, a o ich kwalifikacje, myślę że możemy być spokojni. Natomiast, skoro udało nam się stworzyć od 0 dobrze funkcjonujący a co najważniejsze poukładany organizm jakim już dziś jest PN, to o problemach w prowadzeniu klubu nie może być mowy. Zmieni się tylko ich skala.

Rozmawiał: maggi
Źródło: ligowiec.net
Data: środa, 23 maja 2007 r.
Dodał: -

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności