www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Julcimar: Nie możemy być frajerami
Rozmowa z Julcimarem, kapitanem Pogoni.
Jakiej motywacji potrzeba temu zespołowi, żeby w tych ostatnich, trudnych momentach jeszcze powalczyć?
- Nie trzeba już nikogo motywować ani mówić o co gramy nie tylko dla nas, ale też i dla tego klubu, który osobi¶cie bardzo szanuję. Wiem w jakiej znajdujemy się sytuacji, ale nie możemy być frajerami by nie wykorzystywać takich sytuacji, jakie mieli¶my w meczu z Widzewem. Mieli¶my już Górnika Łęczna na łopatkach, Widzew też a nie możemy wygrać spotkania. Widzew miał jedn± sytuację, strzelił i wygrał mecz. My mieli¶my co najmniej siedem, a nie mogli¶my wykorzystać nawet jednej.
Po raz kolejny dobry pocz±tek, a im póĽniej tym coraz słabiej gra Pogoń. Brak kondycji?
- Nie, grali¶my cały czas. Kiedy stracili¶my bramkę musieli¶my ruszyć na nich, grali¶my va banque, bo remis nic nam nie dawał. Wydaje mi się, że mieli¶my sytuację, aby zremisować czy nawet wygrać, ale kiedy nie strzela się bramek nie można my¶leć nawet o remisie.
Dobrze na bramce spisywał się dawny kolega z zespołu Bartosz Fabiniak.
- Wiedzieli¶my, że Bartek jest dobrym bramkarzem, jednym z najlepszych w kraju, ale nie miał dzi¶ zbyt wiele pracy. My w ogóle nie mogli¶my trafić i to jest najgorsze, że w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie możemy trafić do bramki.
Frekwencja na trybunach jest bardzo słaba, nawet tańsze bilety tego nie zmieniaj±. Jak jeszcze można zachęcić kibiców by przyszli na stadion?
- Zachęcić kibiców można przez dobr± grę i zwycięstwo. Jak mamy ich zachęcać skoro nie możemy wygrywać takich spotkań jak to z Widzewem. Nie wystarczy dobrze zagrać, musimy wygrać jaki¶ mecz by pokazać, że walczymy jeszcze o zwycięstwo co może sprawić, że na trybunach będzie więcej fanów.
Od wrze¶nia Pogoń nie wygrała żadnego meczu. Co się dzieje z t± drużyn±?
- Nie możemy wygrać, bo nie potrafimy strzelić bramki. Z tego powodu dostajemy jedn± kontrę i przegrywamy cały mecz. Jest nam ciężko, każdy zdaje sobie z tego sprawę. Jestem po tym meczu załamany. Jest cały tydzień, bo dopiero w niedzielę gramy z Legi±. Wiem, że będzie to ciężki mecz, ale jedziemy do Warszawy szukać punktu, bo nie możemy już ogl±dać się na innych.

Rozmawiał: Dariusz ¦liwiński
¬ródło: PogonOnline.pl
Data: poniedziałek, 30 kwietnia 2007 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatno¶ci