www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Dariusz Adamczuk: Nie wchodziłbym w te struktury
Rozmowa z Darkiem Adamczukiem, piłkarzem Pogoni Szczecin Nowej.
Niedawno Pogoń Nowa podpisała z miastem umowę dotycz±c± szkolenia młodzieży. Co daje taka umowa?
- Daje nam przede wszystkim nowe możliwo¶ci. Dostali¶my dofinansowanie z miasta tak jak Salos, Stal czy Arkonia. Działamy na tych samych zasadach i dostali¶my z miasta wsparcie finansowe. Jest to nam naprawdę potrzebne, bo pieni±dze te pójd± na młodzież, na szkolenie dzieci, bo to jest przyszło¶ć klubu.
Jako zawodnik z bogatym do¶wiadczeniem, jak oceniasz młodych chłopaków z drużyny i ich podej¶cie do gry?
- Grałem zawodowo w piłkę przez kilka lat i nieraz denerwuj± mnie takie błahostki jak złe ustawienie. Zdaje sobie sprawę, że oni musz± się jeszcze tego wyuczyć. Ja patrzę na to z trochę innej perspektywy i zawsze będę ich ganił jak będę widział, że robi± co¶ nie tak. Podej¶cie maj± dobre i to widać nawet po tym, że wygrali¶my z zespołem z V ligi. To też jest optymistyczne.
Jest to też pewnie duża zasługa trenera.
- Na pewno. Można powiedzieć, że trener Sobieszczuk jest cały czas do dyspozycji młodych piłkarzy. Jest to oddany człowiek, który pracuje w Pogoni Nowej od czterech lat. Postawili¶my na niego i jest na pewno t± osob±, która może sobie spokojnie pracować i nie ma takiej presji, jaka jest w pierwszoligowej Pogoni.
Jak pochodzi Pan do informacji, że Jan Miedziak niezwi±zany ze Szczecinem zostaje prezesem Pogoni?
- To jest kolejna informacja, która nas u¶wiadamia w tym, że zrobili¶my dobry ruch, że powstała Pogoń Nowa w B-klasie. Gdzie będziemy chcieli postawić na młodzież, na szczecińskich ludzi, na szczeciński klimat żeby na nowo odrodził się duch szczecińskiej piłki.
„Szczecińska” piłka jak na razie kuleje, bo brazylijska Pogoń zremisowała dzi¶ z III-ligowym Turem. Nie jest to chyba dobry znak?
- Nie jest to dobry znak, ale to nie jest szczecińska piłka, bo została tylko nazwa. Miejmy nadzieję, że może co¶ się zmieni, choć ja nie widzę w tej chwili perspektyw. Dlatego my będziemy robić swoje i szkolić młodzież. Mamy w tej chwili drużynę na V ligę. I na takim etapie się na razie koncentrujemy. Będziemy grać w V lidze, będziemy starać się mieć drużynę na IV ligę - zawsze z wyprzedzeniem. Nie oszukujmy się, na pewno dzisiaj nie będziemy wygrywać z I lig±, z Zagłębiem Lubin, bo nie mamy takiej drużyny, takich funduszy. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi, żeby wygrywać po 20-0 w B-klasie.
Czy Radosław Majdan i Robert Dymkowski w radzie nadzorczej Pogoni SSA wpłyn± na polepszenie stosunków z kibicami?
- Jest to kolejny ruch Antoniego Ptaka, żeby polepszyć atmosferę w¶ród kibiców. Widomo co zrobił z Mariuszem Kurasem i z innymi ludĽmi, którzy s± zwi±zani ze Szczecinem. Czas pokaże czy był to dobry ruch Radka i Roberta. Ja bym na pewno nie wchodził w te struktury, ale ja się nazywam Adamczuk i nie mogę odpowiadać ani za Radka, ani za Roberta. Z innej strony, sama rada nadzorcza nie może za wiele.

Rozmawiał: Dariusz ¦liwiński
¬ródło: PogonOnline.pl
Data: niedziela, 18 lutego 2007 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatno¶ci