www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Grzegorz Matlak: Chcę grać i działać w normalnej Pogoni
Rozmowa z Grzegorzem Matlakiem, grającym działaczem Pogoni Nowej.
Jak to się stało, że tak bardzo zaangażowaliście się w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?
 - Między świętami a sylwestrem zadzwoniła do nas pani Kinga Brandys i Ania Drozdowska, która już od wielu lat organizuje WOŚP. Spotkaliśmy się w siedzibie telewizji gdzie dostaliśmy propozycję udziału w tak zaszczytnej imprezie i oczywiście od razu się zgodziliśmy. Jest to dla nas bardzo miłe, że ludzie dostrzegają naszą pracę i zapraszają nas, a my chcemy się odwdzięczyć właśnie byciem na takich imprezach, organizowaniem meczy z udziałem przechodniów i dzieci. Właśnie dzisiaj rozegraliśmy taki mecz, następny będzie przy scenie, będziemy też rozmawiali z przychodzącymi na tą imprezę ludźmi. Następnie jedziemy do Galaxy gdzie Bosman oraz centrum handlowe też organizują finał orkiestry. Idziemy i wychodzimy do ludzi, bo podoba się nam to i jest to dla nas przyjemne, a taka impreza zdarza się raz do roku.
Na jakim etapie są przygotowania Pogoni Nowej do rundy wiosennej?
 - Od 5 stycznia drużyna już trenuje pod okiem trenera Sobieszczuka. Ostatnio koledzy z drużyny przeszli wszystkie badania wydolnościowe, które zostały zorganizowane przez kolejowy szpital miejski. Cieszymy się, bo zdrowie piłkarza jest najważniejsze, sam coś o tym wiem. Zawsze będę mocno przywiązywał uwagę jeśli chodzi o zdrowie. Od pierwszego lutego przebywamy na obozie w Szczecinku i tam rozegramy prawdopodobnie dwa sparingi. Jeszcze wcześniej przed wyjazdem, już w czwartek o godzinie 18 rozegrany zostanie pierwszy sparing w tym roku z Arkonią Szczecin. Będą zapalone światła, bo Arkonia postarała się i mają teraz nowe oświetlenie i będzie to takie jakby oficjalne otwarcie.
Czy będzie więcej takich meczy jak ten z Arkonią w Szczecinie?
- Staramy się i jest dużo propozycji. Jest wielu sparingpartnerów, ale wiadomo, że trener przygotowuje wszystko pod kątem ligi. Mogłoby być tak, że codziennie gralibyśmy sparingi, ale to nie o to w tym chodzi, bo trzeba się przygotować do sezonu. Na pewno jeszcze przed rozpoczęciem ligi będą jakieś sparingi ze szczecińskimi zespołami.
Mówi się, że Pogoń Nowa po tym sezonie może awansować znacznie wyżej klasy rozgrywek? 
- My robimy swoje i na razie ten temat nie jest poruszany w naszym gronie. Też dochodzą do nas takie głosy, ale jeszcze nie zdarzyło się tak, że z B klasy od razu można było awansować do IV ligi. Na pewno są jakieś możliwości ku temu, ale to wszystko musi być jasne i przejrzyste, wszystko musi być prawnie poukładane. Na razie nie myślimy o tym i koncentrujemy się na lidze i na wejściu do A klasy, a jak będzie to czas pokaże.
W artykule Przeglądu Sportowego mówiono o możliwym objęciu przez Pana funkcji prezesa w I ligowej Pogoni.
 - Takiego tematu nie było i nie będzie, to że zostało to napisane w Przeglądzie Sportowym to nie znaczy, że w ogóle była taka propozycja, bo takiej propozycji nie było. Nikt do mnie nie dzwonił, oprócz dziennikarza tej gazety. Ten temat sam mnie zaciekawił, ale dla mnie liczy się Pogoń Nowa i ja już tam byłem i nie chcę wracać. Chcę grać i działać w normalnej Pogoni.
Czyli nie było żadnej propozycji?
 - Nie było żadnej propozycji, tak więc na razie o tym nie myślę, a co będzie to czas pokaże.
Nie boi się Pan, że zostałby potraktowany jak Mariusz Kuras, którego wykorzystano i szybko zwolniono?
 - Jest to przykre jak się traktuje ludzi w tym klubie i jak się traktuje legendy, które zrobiły naprawdę wiele dla tego klubu. Pokazuje to, że nie ma szacunku dla człowieka, nie ma szacunku dla tego co zrobił i dla mnie jest to niedopuszczalne, że tak można postępować. Może i to też wpłynęło na moją decyzję, aby odejść stamtąd. Szkoda, że tak się dzieje, bo naprawdę mogliśmy mieć wiele, mogliśmy walczyć o wysokie cele, ale niestety przyszedł taki czas, że już po prostu nie widziałem swojej roli w klubie jako zawodnik. Nie chciałem dalej brnąć w to co uważam, że nie ma sensu.

Rozmawiał: Dariusz Śliwiński
Źródło: PogonOnline.pl
Data: niedziela, 14 stycznia 2007 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności