www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Sergio Batata: Musimy wygrać
Rozmowa z Sergio Batat±, obrońc± Pogoni Szczecin.
Od ¶rody jeste¶ Polakiem. Czy mecz z Groclinem będzie w jaki¶ sposób szczególny dla Ciebie?
- Nie. Dla mnie to będzie kolejne spotkanie ligowe, kolejne trudne wydarzenie. Musimy być wszyscy w pełni skoncentrowani, je¶li chcemy wygrać. My musimy wygrać. A to, że otrzymałem polski paszport nie będzie mieć na boisku żadnego znaczenia. Emocji dodatkowych z tego powodu nie odczuwam i chyba dobrze. Lepiej my¶leć o przeciwniku, niż o tym, że muszę się jako¶ lepiej pokazać.
Masz obawy przed Groclinem?
- Ja się ich nie boję. Szanuję Groclin, bo to dobry zespół. Ale mam za sob± tyle lat grania w polskiej lidze, parę spotkań z Groclinem zagrałem, więc zachowuję spokój.
W trakcie trwania rundy jesiennej dwukrotnie zagrali¶cie z Groclinem mecze sparingowe. Zremisowali¶cie i wygrali¶cie, czyli że możecie ich pokonać w Szczecinie.
- Wynikami sparingów nie można się sugerować, ale te mecze pokazały nam wszystkim, że to nie jest zespół zdecydowanie lepszy. Radzili¶my sobie z nimi i w pi±tek też możemy. Mam nadzieję, że będzie równie dobrze jak w wygranym sparingu.
Przeciwnik rozpracowany?
- Musimy być bardzo uważni i skoncentrowani, bo Grodzisk ma szybkich napastników. Trzeba ich pilnować non stop i nie dawać dużo miejsca do biegania. Trzeba być też konsekwentnym w swojej grze, a w ataku twardo walczyć z obrońcami. Naprawdę jestem dobrej my¶li.
Remis nie?
- Na pewno remis nie. Nas interesuj± tylko trzy punkty.

Rozmawiał: Jakub Lisowski
¬ródło: gazeta.pl
Data: czwartek, 9 listopada 2006 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatno¶ci