www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Radosław Majdan:Ma powstać nowy stadion Pogoni
W pucharowym meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin (2:1) w bramce Portowców wystąpił Boris Beskovic. Czy to oznacza, że Słowak wygryzł ze składu doświadczonego Radosława Majdana?
- Takie były ustalenia trenera - wyjaśnia były reprezentant Polski. W rozmowie z redakcją Sportowefakty.pl tłumaczy także m.in. dlaczego zdecydował się wystartować w wyborach samorządowych.
Pogoń Szczecin pożegnała się już z rozgrywkami Pucharu Polski. Pomimo prowadzenia do przerwy, nie udało się wam wywieźć korzystnego rezultatu z Poznania. Jak Pan oceni ten mecz?
- W pierwszej połowie graliśmy dość dobrze. Udało się strzelić bramkę, poza tym Lech nie miał żadnej klarownej sytuacji. W drugiej połowie role się odwróciły. Przewaga gospodarzy była aż nadto widoczna. Wydaje mi się, że przy odrobinie szczęścia można było utrzymać remis, który dałby nam dogrywkę. Obiektynie trzeba jednak przyznać, że Lech był we wtorek lepszy.
Tym razem usiadł Pan na ławce rezerwowych. Czyży Boris Beskovic wygryzł Pana ze składu?
- Takie były ustalenia trenera. Boris bronił również w poprzednim meczu pucharowym. Wiedzieliśmy o tym już wcześniej. Jeśli w lidze bronię ja, to Boric występuje w pucharach.
Jak Pan się czuje w drużynie złożonej głównie z zawodników zagranicznych?
- Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Przecież przez 2,5 roku grałem za granicą, więc mogłem się przyzwyczaić. Jest ok.
W jakim języku kieruje Pan defensywą Portowców?
- Czasem posiłkuję się językiem portugalskim. To jest jednak rzadkość, bowiem Julcimar, Batata i Ze Roberto, a więc trójka obrońców rozumie polskie zwroty.
Na co stać w tym sezonie zespół Pogoni? Bardzo dobre mecze, przeplatacie z zupełnie nieudanymi.
- Podstawowy nasz cel, to spokojne utrzymanie. Myślę, że stać nas na miejsce w środku tabeli. Oczywiście jeśli nadarzy się okazja, żeby zajść jeszcze wyżej, to zrobimy wszystko, żeby to osiągnąć. Zobaczymy jakie będą dalsze posunięcia właściciela klubu.
Co Pana skłoniło do tego, żeby wystartować w wyborach samorządowych? Dlaczego akurat Platforma Obywatelska?
- Program partii. Startuję z listy Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Wojewódzkiego. PO ma dużo pomysłów w temacie sport i rekreacja. Jest plan, aby budować boiska na osiedlach, tworzyć szkółki piłkarskie. Ma powstać również nowy stadion Pogoni, podobny do tego w Kielcach.

Rozmawiał: Mateusz Klejborowski
Źródło: sportowefakty.pl
Data: środa, 25 października 2006 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności