www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Wywiad z Darkiem Gęsiorem
Dariusz Gęsior to piłkarz kompletny. W zależno¶ci od potrzeb "łata" na boisku wszystkie luki. Kilka miesięcy temu z powodzeniem występował na pozycji libero, teraz - w obliczu braku prawoskrzydłowego - ustawiany jest na prawej flance. A przecież popularny "G±ska" jest nominalnie ¶rodkowym pomocnikiem.
W meczu ze ¦l±skiem był wyróżniaj±cym się piłkarzem na murawie. Dzięki jego szybkiej akcji padła pierwsza bramka dla Pogoni. Na niego liczy trener Mariusz Kuras przed meczem z Fylkirem Reykjavik. Do¶wiadczenie zdobyte w europejskich pucharach, reprezentacji, czy na igrzyskach olimpijskich stawia go w roli lidera zespołu.
- Przed wami trudny rewanż. Go¶cie maj± zaliczkę jednej bramki.
- W zespole nastroje s± dobre. Założenia przed tym meczem s± takie same jak zawsze. Wygrać, bez względu na to, jaki wynik był w pierwszym meczu.
- Jaka taktyka jest najlepsza na rywali z Islandii?
- Trzeba jak najszybciej strzelić bramkę. Może być ciężko, ale postaramy się nie dopu¶cić do nerwowej końcówki. ¦wiczyli¶my wprawdzie dzisiaj rzuty karne, ale raczej tak pro forma. Nie s±dzę, by była potrzebna nawet dogrywka.
- Czym zaskoczyli was piłkarze Fylkiru w pierwszym meczu?
- Niefortunnie stracili¶my pierwsz± bramkę. Do tego czasu wszystko szło po naszej my¶li. Tymczasem przeciwnicy uwierzyli, że mog± w z nami wygrać. Zamurowali bramkę i przeprowadzali kontrataki, bramkarz dalekimi wykopami uruchamiał napastników. My z kolei zbyt zaangażowali¶my się w grę ofensywn±. I wtedy znów u¶miechnęło się do nich szczę¶cie, bo jak inaczej nazwać gola, którego stracili¶my. W drugiej połowie starali¶my się grać piłk±, ale boisko nie sprzyjało technicznemu futbolowi.
- Jaki wynik można obstawiać w rewanżu?
- Wygramy i awansujemy dalej.

Rozmawiał: -
¬ródło: Przegl±d Sportowy
Data: czwartek, 23 sierpnia 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatno¶ci