www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Sergio Batata: Zdobyć szybko gola
Rozmowa z Sergio Batatą, obrońcą Pogoni Szczecin.
Jakie nastroje w drużynie przed meczem z Odrą?
- Myślę, że pozytywne. Chyba udało nam się raz na zawsze zapomnieć o przegranym meczu z warszawską Legią, bo nikt z kolegów już o nim nie rozmawia. Atmosfera jest naprawdę dobra, co pomagało w tygodniu w analizie gry przeciwnika.
Zgodzisz się z tym, że Odra jest trochę niedocenianym zespołem?
- Tak. Drużyna z Wodzisławia może imponować walką i sercem do gry. Mylą się ci, którzy twierdzą, że po ostatniej porażce z krakowską Wisłą nasz przeciwnik jest już na kolanach. Całe szczęście, że my jesteśmy świadomi wielkiej chęci odbicia się Odry od dna. Ważne, by to odbicie nie nastąpiło naszym kosztem. Żadnego przeciwnika nie wolno lekceważyć i do każdego trzeba podchodzić z taką samą koncentracją.
Trener Kuras twierdzi, że sobotnie spotkanie będzie typowym meczem walki.
- Tak właśnie będzie. Nie możemy dać się sprowokować i iść na wymianę ciosów. Musimy bardzo uważać, by nie popełnić błędu w naszych tylnych formacjach. Może być tak, że wygra ten, kto pierwszy strzeli gola. Nie wolno nam także wdawać się w dyskusje z przeciwnikami i sędziami po kontrowersyjnych sytuacjach.
Ale to chyba Wy jesteście faworytem sobotniego meczu?
- Myślę, że nasz zespół jest lepszy pod względem piłkarskim. Musimy jednak bardzo walczyć, bo nie zawsze wygrywa ten, kto lepiej gra technicznie. Kluczem do zwycięstwa nad Odrą będzie dłuższe i bezpieczne utrzymanie się przy piłce. Najlepiej byłoby, gdybyśmy szybko zdobyli gola.

Rozmawiał: Marcin Nieradka
Źródło: gazeta.pl
Data: piątek, 20 października 2006 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności