www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Radosław Majdan: Krzyczę po portugalsku
Rozmowa z Radosławem Majdanem, bramkarzem Pogoni Szczecin.
Ostatnio coś dołujecie: tylko dwa punkty w ostatnich trzech meczach. Co się dzieje?
- Brakuje nam skuteczności, choć tak obiektywnie w starciu z Arką mógł wygrać każdy z zespołów. W spotkaniu z Koroną najpierw dominowali oni, a potem my. Mecze z naszym udziałem to wielka niewiadoma. W Płocku więcej sytuacji mieliśmy, grając w 10 niż w 11. Trener Mariusz Kuras układa nas taktycznie coraz lepiej.
A Pan jak się rozumie z brazylijskimi obrońcami?
- Batata i Julcimar mówią po polsku. Do pozostałych krzyczę po portugalsku. Powrót to "volta", a "sai" to wychodzimy. Z kolei "vai" oznacza żyjemy!
Kibice coraz głośniej domagają się, abyście wrócili z Gutowa do Szczecina.
- Ostatnio w ramach tego protestu nie prowadzili dopingu w pierwszej połowie meczu z Koroną. Jakie ma znaczenie doping, najlepszym dowodem jest fakt, że po przerwie, gdy już protest się zakończył, zaczęliśmy dominować. Pojawia się coraz więcej głosów, że mamy wrócić do Szczecin.
W niedzielę wraca Pan na Reymonta. Co to oznacza?
- Na pewno ciężki mecz. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego. Wisła u siebie nie przegrała od ponad pięciu lat i aktualnie gra najlepiej w Polsce. My z kolei jesteśmy w dolnej części tabeli i naszym celem jest utrzymanie. Liczę na dobre przyjęcie w Krakowie. Rozstałem się z kibicami w bardzo dobrej atmosferze.
Ale z działaczami wręcz przeciwnie.
- Nie zamierzam nikomu czegoś udowodnić. Na pewno chcę wygrać, ale po to, byśmy zdobyli trzy punkty i wspięli się w tabeli. Liczy się dobry wynik, a nie moje lansowanie się.
Pomagał Pan trenerowi Kurasowi w rozpracowaniu Wisły?
- Co wiedziałem, to mu przekazałem, ale Wisła od zeszłego sezonu zmieniła się - ma pięciu nowych zawodników, a przede wszystkim inne ustawienie z trójką obrońców. Pomagam Kurasowi, aczkolwiek Wisła ma na tyle dobrych zawodników, że potrafi nieszablonowo rozgrywać akcje.

Rozmawiał: Michał Białoński
Źródło: gazeta.pl
Data: sobota, 9 września 2006 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności