www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Julcimar: Brakuje nam jeszcze zgrania
Rozmowa z Julcimarem, kapitanem Pogoni Szczecin.
Remis to sprawiedliwy wynik?
- Myślę, że tak. Spotkanie mogła wygrać każda z drużyn. Korona ma bardzo zgrany zespół i pokazała to w dzisiejszym meczu. My nie jesteśmy jeszcze aż tak dobrze zgrani, by dyktować warunki podczas meczu. Korona gra w takim samym składzie od dwóch lat i ci piłkarze o wiele lepiej rozumieją się na boisku.
Mieliście jednak swoje sytuacje.
- Kilka okazji stworzyliśmy i szkoda tych, których nie wykorzystaliśmy. Najważniejsze, że udało nam się po stracie gola szybko odpowiedzieć bramką. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na zgranie. Z treningu na trening gra nam się razem coraz lepiej i myślę, że widać poprawę.
Korona miała małą przewagę.
- Było to spowodowane tym, że za dużo razy traciliśmy piłkę w środku pola. Musimy popracować nad utrzymaniem się przy piłce. To my mamy ją posiadać, a nie przeciwnik. W dzisiejszym meczu za często ją bezsensownie oddawaliśmy.
Przy utracie gola zapomnieliście przykryć aż trzech piłkarzy Korony.
- Zachowaliśmy się fatalnie, mam także pretensję do siebie o utratę tego gola. To głupio stracona bramka wynikająca także z nieumiejętności utrzymania się przy piłce w środku pola.
Nastawialiście się przed meczem specjalnie na kontrataki?
- Nie. Mieliśmy grać swoją piłkę. Niestety inaczej to wyglądało w meczu, bo Korona zepchnęła nas do obrony. Wielu moich kolegów miało pretensję do siebie, że nie potrafiliśmy wykorzystywać dogodnych sytuacji. Gdybyśmy jako pierwsi strzelili gola, mecz ułożyłby się całkiem inaczej. Choć nie jestem zadowolony z gry zespołu i swojej, to przyznam, że cieszę się troszkę z remisu.
Teraz czeka was dwutygodniowa przerwa, a później wyjazdowy mecz z krakowską Wisłą.
- W czasie przerwy musimy dużo popracować i nadrobić straty z później rozpoczętych przedsezonowych przygotowań. Cały okres poświęcimy lepszemu zgraniu i miejmy nadzieję, że zaowocuje to dobrą grą w Krakowie przeciwko Wiśle.

Rozmawiał: Marcin Nieradka
Źródło: gazeta.pl
Data: niedziela, 27 sierpnia 2006 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności