www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rozmowa z Pawłem Drumlakiem
- Niby islandzka piłka to dla nas coś egzotycznego, a Pogoń doskonale zna rywala - Fylkir.
- Przypadkowo byliśmy razem z tą drużyna na obozie w Portugalii. Graliśmy sparing i wygraliśmy 3:0. To zespół bardzo zgrany w którym występuje kilku reprezentantów Islandii. Pokazali się z bardzo dobrej strony. Wyprowadzają szybkie kontry i to jest ich najgroźniejsza broń. Nie przeceniałbym jednak tej drużyny. Tak niski wynik był chyba tylko dlatego, bo byliśmy w trakcie okresu przygotowawczego i nikt się za bardzo nie przemęczał.
- W lidze grają jednak bardzo dobrze.
- Bo przygotowywali się z dobrymi zespołami. A tak poważnie to słyszałem, ze piłka na Islandii wcale nie jest gorsza od tego, co prezentuje się w Norwegii czy Szwecji.
- Jeden z piłkarzy Fylkiru - Skulason będzie grał od września w Arsenalu.
- Nie kojarzę go i nie wiem czy od razu będzie grał w Arsenalu - mówiąc szczerze mocno w to wątpię. Fylkir ma mocny środek pola, a poza tym to same wielkie chłopiska i trudno będzie wygrywać pojedynki główkowe.
- Ty masz 175 centymetrów i raczej głową grać nie będziesz. Waga też nie za duża.
- Ja nie jestem od skakania do główek, tylko od dokładnych podań, a zastawić się potrafię i nie boję się walki.
- Jeśli tylko zagrasz...
- No właśnie. Nie doszedłem jeszcze do siebie po jednej kontuzji, a tu od razu przyplątała się druga. Na szczęście niegroźna. Wczoraj już biegałem wokół boiska, a tego najbardziej nie lubię ze wszystkich elementów treningu. Obawiam się, że w tym meczu może nie wystąpić Jurek Podbrożny, który narzekał na uraz mięśnia dwugłowego. Masażyści obiecali jednak, że zrobią wszystko co w ich mocy.

Rozmawiał: -
Źródło: Życie
Data: czwartek, 9 sierpnia 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności