www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Grzegorz Matlak: Zakręciła mi się łezka w oku
Rozmowa z Grzegorzem Matlakiem, obrońcą szczecińskiej Pogoni.
Co czułeś zmieniając Batatę II i wchodząc na boisko szczecińskiego stadionu?
- Było ta dla mnie niesamowite przeżycie. Czułem dreszcze emocji, za co chciałbym serdecznie podziękować kibicom. Gdy usłyszałem owację kibiców na moją cześć zakręciła mi się łezka w oku, musiałem jednak koncentrować się na grze. Myślę, że gdy pójdę do szatni i zostanę sam ze sobą łezka na pewno poleci. Bardzo się cieszę, iż mogłem dziś zagrać i przyczynić się do zwycięstwa nad Zagłębiem.
Zmiana była jednak wymuszona kontuzją Bataty.
- Niestety Batata doznał kontuzji i ja musiałem wejść na boisko. Byłem jednak dobrze przygotowany do występu. Trener Panik zawsze zwraca mam uwagę, że musimy być leciutko rozgrzani siedząc nawet na ławce rezerwowych, bo nie wiadomo, co może zdarzyć się na placu gry. W meczu z Zagłębiem odnieśliśmy niezwykle cenne zwycięstwo, a ja cieszę się, że wróciłem do gry. Wierze, że Brazylijczycy po dzisiejszej wygranej jeszcze bardziej uwierzą w siebie.
Zagłębie nie było chyba takie straszne jak je malują?
- Wydaje mi się, że to my zagraliśmy lepiej niż w ostatnich meczach. Przez trenera Panika byliśmy bardzo uczulani na zespół Zagłębia, a przede wszystkim ma jego kontrataki. Dzień przed meczem dr Miłosz Stępiński pokazał nam wszystkie dobre i złe strony Zagłębia na bardzo długiej odprawie i to pomogło nam w odniesieniu zwycięstwa.
Można było chyba jednak wygrać większym stosunkiem bramkowym?
- Nie ważne ile wygrywamy, ważne są trzy punkty i z nich się najbardziej cieszymy.
Liczysz na występ przeciwko Legi Warszawa od pierwszej minuty?
- Staram się podchodzić do tego spokojnie. To trener ustala skład i taktykę i jeśli uzna, że będę potrzebny drużynie to jestem w stanie zagrać dla niej od pierwszej minuty.
Legia to będzie chyba bardziej wymagający rywal od Zagłębia?
- Drużyna Zagłębia ma bardzo dobry początek tej rundy i zaskakuje mnie od jej samego początku. Lubinianie nie są słabym zespołem. Legia natomiast jest w bardzo wysokie formie i będziemy musieli ją dobrze rozpracować, aby pokusić się o zwycięstwo.

Rozmawiał: Marcin Nieradka
Źródło: PogonOnline.pl
Data: środa, 29 marca 2006 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności