www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Piotr Celeban: Atmosfera jest bardzo dobra
Rozmowa z Piotrem Celebanem obrońcą Pogoni Szczecin.
Fot:. Pogoń On-Line/Mq
Jak się czujesz w brazylijskiej Pogoni?
- Bardzo dobrze. Wszystko jest w porządku i na dobrej drodze.
Do czego?
- Do gry.
Masz szansę?
- Dopiero od kilku dni jestem przy pierwszym zespole, bo wcześniej trenowałem z drugoligowym Śląskiem Wrocław. Miałem tylko kilka zajęć z trenerem Serrao i zagrałem w jednym sparingu. To za mało, aby stwierdzić, że będę grał czy już jestem skreślony. Mam nadzieję, że wygra pierwsza opcja.
Zaskakują Cię zajęcia prowadzone przez Brazylijczyków?
- Na pewno to coś innego. Treningi głównie z piłkami i bardzo często wprowadzane są gierki. To niby nic nadzwyczajnego, ale dla polskiego piłkarza to może być nowinką, że cały czas gramy w piłkę. Mniej jest biegania, ćwiczenia siłowego.
Chcesz się uczyć od Latynosów?
- Na pewno będę czerpał z ich umiejętności, ile się da. Są znakomicie wyszkoleni technicznie. To się przekłada na boisko - w sparingach indywidualnie wyglądają imponująco. Mam nadzieję, że podobnie będzie w lidze. Jeszcze trochę odstaję, ale z treningu na trening jest coraz lepiej.
Kto robi na Tobie największe wrażenie?
- Bezapelacyjnie Cleisson i Amaral. Są bardzo dobrymi zawodnikami, mają doświadczenie w Europie i widać po nich, że potrafią wiele i umieją to pokazać na boisku, przynosząc korzyść całemu zespołowi.
Kibice będą naciskali na trenerów, aby Polacy byli w składzie.
- Jeśli kibicom będzie tak zależeć na występach Polaków, to nie będzie to dla nas paraliżująca presja, a raczej większa mobilizacja.
Czym się różni dzisiejsza Pogoń od tej sprzed kilku miesięcy?
- To zupełnie inna drużyna. Nie tylko kadrowo. Będzie grała szybko, widowiskowo, inaczej. Wiadomo, że każdy system ma swoje wady i zalety. Miejmy nadzieję, że nowy się sprawdzi. Jakie różnice? W szatni częściej słychać portugalski niż polski (śmiech). A tak poważnie to jest ogromna różnica w umiejętnościach piłkarskich. Brazylijczycy kochają piłkę, i to widać. Na tym się skupiamy. Nie powinno dochodzić do konfliktów w naszym gronie. Atmosfera jest bardzo dobra i liczę na to, że przełoży się to na dobre wyniki. Na pewno nowa Pogoń rozbudzi i ubarwi naszą ekstraklasę.

Rozmawiał: Piotr Merchelski
Źródło: gazeta.pl
Data: czwartek, 23 lutego 2006 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności