www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Bartosz Fabiniak: Zależy mi na graniu
Rozmowa z Bartoszem Fabiniakiem, bramkarzem Pogoni.
Fot:. Pogoń On-Line/Jun
Wróciłeś do Szczecina.
- Tak. Wczoraj odbyłem rozmowy w sprawie przejścia do Widzewa Łódź i najprawdopodobniej już we wtorek pojadę na zgrupowanie tej drużyny do Zakopanego. Moje półroczne wypożyczenie do ekipy lidera drugiej ligi jest przesądzone.
Jesteś zadowolony z takiego obrotu sprawy?
- Zależy mi na graniu, a w Łodzi mam na to dużo większe szanse niż obecnie w Pogoni. Mimo wszystko jednak tam również będę musiał walczyć o pierwszy skład. Ostatnio na testach w Widzewie przebywał też bramkarz reprezentacji Azerbejdżanu, ale nie wiem czy zostanie w klubie.
Jak oceniasz nowego, brazylijskiego bramkarza Pogoni?
- Na pewno ma duże umiejętności. Oglądałem sparingi z jego udziałem, ale w nich akurat nie miał zbyt wiele pracy. Na ocenę trzeba będzie poczekać do rozpoczęcia ligi. Ja w każdym razie nie czuję się od niego słabszy.
Jak wygląda gra „brazylijskiej” Pogoni?
- Sparingi i liga to zupełnie inna sprawa. Poczekajmy więc z ocenami. W Brazylii gra wygląda nieźle wszystko jest OK., ale liga może to wszystko zweryfikować. Zawodnicy brazylijscy mają jednak duże umiejętności i potrzebują też zgrania. Widać to było w meczach towarzyskich, których nie wygraliśmy. Ja również grałem.
Jak ci się współpracowało z brazylijską obroną?
- Z początku trudno było się dogadać, ale z czasem było coraz lepiej. My uczymy się słów portugalskich – Brazylijczycy polskich. Myślę, że ten problem rozwiąże się sam z upływem czasu.
Miejscowe media interesują się Pogonią?
- Tak. Na meczach i treningach często jest obecna telewizja brazylijska. Piszą o nas też gazety.

Rozmawiał: Michał Sarosiek
Źródło: Głos Szczeciński
Data: poniedziałek, 30 stycznia 2006 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności