www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Paweł Magdoń: Pokazać się trenerom
Rozmowa z Pawłem Magdoniem, obrońcą Pogoni Szczecin.
Fot:. Pogoń On-Line/Jun
Zaskoczony powołaniem?
- Trochę tak, bo nie spodziewałem się, że dostanę w tym roku szansę w reprezentacji. Czas już jednak zapomnieć o zaskoczeniu, tylko pomyśleć o samym zgrupowaniu i występie. Muszę się postarać zagrać najlepiej jak potrafię, by pokazać się selekcjonerom.
Co będziesz chciał wnieść do kadry?
- Przede wszystkim będę chciał zagrać dobry mecz. Szkoci potrafią grać twardo i lubią grę główką. Ja mam warunki, by sprostać ich wymaganiom. Obie drużyny będą chciały wygrać, więc pracy będzie sporo. Postaram się udowodnić trenerom, że moja nominacja nie była przypadkowa.
Czy na podstawie ostatnich występów w Pogoni liczyłeś na taką niespodziankę?
- Nie. Mam jakiś słabszy okres. W Poznaniu sprowokowałem rzut karny dla Lecha i dobrze, że Boris go wybronił, bo samopoczucie miałbym fatalne. W kilku wcześniejszych meczach też przytrafiały mi się błędy. Sam uważam, że runda wiosenna była dla mnie trochę lepsza, ale o tej jesiennej chcę szybko zapomnieć i wrócić do najlepszej dyspozycji.
W Poznaniu aż wściekałeś się na siebie za kolejną nieudaną interwencję.
- Bo po raz kolejny piłka przelobowała mnie i przez to stworzyło się spore zagrożenie pod naszą bramką. Konieczny był faul taktyczny. Zdawałem sobie sprawę, że popełniam błędy i starałem się zmobilizować do lepszej gry.
Wygracie w Płocku?
- Mam taką nadzieję. Ostatnio nie przegrywamy i dobrze by było, gdybyśmy w ostatnim występie w tym roku zdobyli komplet punktów. Mnie i Rafałowi będzie szczególnie zależeć, bo trzeba w każdym meczu udowadniać, że zasługuje się na grze w kadrze. Chcielibyśmy, by nie był to jednorazowy epizod.

Rozmawiał: Jakub Lisowski
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: wtorek, 29 listopada 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności