www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Wywiad z Jurkiem Podbrożnym
Drugi mecz Pogoni w tych rozgrywkach i drugi raz najlepszym zawodnikiem na boisku zdaniem Przeglądu Sportowego był Jerzy Podbrożny. Gumiś znakomicie rozgrywał piłkę, o czym może świadczyć statystyka. Niestety, partnerzy byli w sobote w znacznie słabszej formie i jego praca szła na marne. Z czterech strzałów na bramkę Matuszka- dwa oddał właśnie Podbrożny, co świadczy, że był najgroźniejszym zawodnikiem w barwach Pogoni. Były piłkarz Legi i Lecha w tym sezonie rozmawia już z dziennikarzami (w zeszłym nie udzielał wywiadów), zatem mogliśmy go zapytać o mecz z Ruchem.
- Ruch jest niezwykle trudnym rywalem. Podobnie ciężko grało się przeciwko niemu wiosną (red. 3:3). Było jednak kilka sytuacji pozwalających na zdobycie gola i żałuję, że ich nie wykorzystaliśmy.
- Zdaniem trenera Kurasa, lepiej gdy gra pan w pomocy, a nie ataku. Jak pan ocenia nową taktykę i czy zdała dziś egzamin?
- Na pewno koncepcja trenera Mariusza Kurasa zdaje egzamin, co udowodniliśmy w meczach sparingowych przed sezonem. Grało się nam bardzo dobrze. Potwierdził to zresztą mecz w Radomsku. Dzisiaj także taktyka ta spełniła swoje zadanie. Środek pola był zagęszczony i rywale nie mogli wiele nam zrobić.
- A czy pana zdaniem ustawienie z jednym napastnikiem nie jest zbyt asekuracyjne, szczególnie na własnym boisku?
- Nie. Jest odpowiednio duża ilość środkowych pomocników, z których zawsze dwóch stara się wspomagać napastnika. To pozwala stwarzać nam sytuację.
- Jak wytłumaczyć pana obecną formę, tak różną od tej z wiosny. Czy to efekt pracy w przerwie letniej, czy zmiana pozycji na boisku?
- Po pierwsze jestem lepiej przygotowany niż ostatnio. Po drugie znacznie poprawiła się atmosfera w zespołu. Trzecia sprawa to miejsce na boisku.

Rozmawiał: -
Źródło: Przegląd Sportowy
Data: poniedziałek, 30 lipca 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności