www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Bartosz Fabiniak: Najważniejszy jest awans
Rozmowa z Bartoszem Fabiniakiem, bramkarzem Pogoni Szczecin.
Fot:. Pogoń On-Line/Jun
Liczysz na to, że trener zastosuje rotację w składzie?
- Chciałbym zagrać, ale jeszcze nie poznałem decyzji trenera. Pewnie zapadnie tuż przed meczem. To mecz pucharowy i być może dostanę okazję gry. Ale wiem też, że najważniejszy jest awans, więc jeśli trener uzna, że Boris Peskovič powinien grać, to zaakceptuję to i usiądę na ławce. Skład optymalny trener Panik ma w głowie, a my jesteśmy od wypełniania jego założeń. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek i nawet pomimo tego, że graliśmy ciężki mecz w sobotę, nie powinno być zmęczenia.
Obwiniasz się za puszczonego gola we Włocławku?
- Strzał nie powinien mnie zaskoczyć. Mogłem się lepiej zachować i bramka by nie padła. Chciałbym się we wtorek zrehabilitować, bo wiem, że 0:0 w pierwszym meczu byłoby dla nas niezwykle korzystnym wynikiem. Ale przy stracie 0:1 również nie stoimy na straconej pozycji.
Jak zagracie?- Konsekwentnie z tyłu. Nie możemy sobie pozwolić na utratę gola. Taka wpadka byłaby dla nas gwoździem do trumny. Musimy szybko zdobyć bramkę i szukać okazji do podwyższenia wyniku. 2:0 nam wystarczy, więc życzyłbym sobie powtórzenia wyniku meczu z Polonią Warszawa.
Jak wspominasz trenera Baniaka?
- Nie dostawałem wielu szans gry w jego zespole, ale mam pozytywne skojarzenia. To za jego kadencji trafiłem do Pogoni i jestem mu za to wdzięczny. Zna dobrze moich rodziców i nie mam żadnych powodów, aby nie darzyć go sympatią. Człowiek z temperamentem, prawdziwy showman.
Obawiasz się rzutów karnych?
- Nie mam stracha. Dobrze broni mi się strzały z jedenastu metrów. Przed strzałem zawsze zastanawiam się, w który róg się rzucić. Później jest za mało czasu na reakcję. Czasami udaje mi się też wyłapać coś na treningu. Doskonale pamiętam obronę karnego w meczu z Kolporterem Kielce. Chętnie bym powtórzył ten wyczyn. Mam jednak nadzieję, że do karnych z Kujawiakiem nie dojdzie, bo już wcześniej zapewnimy sobie awans.

Rozmawiał: Piotr Merchelski
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: wtorek, 22 listopada 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności