www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Antoni Ptak: Będzie wietrzenie Pogoni
Rozmowa z Antonim Ptakiem, właścicielem Pogoni Szczecin.
Fot:. Pogoń On-Line/Mq
Jakie ma pan wrażenia po meczu Kujawiak - Pogoń?
- Kiepskie. Piłkarze znów przeszli obok meczu. Widziałem kompletny brak zaangażowania po ich stronie. I przyznaję, że jestem tym mocno zaniepokojony.
Wnioski?
- Tak dalej być nie może. Zimą dojdzie do zmian w kadrze zespołu. Póki co nie ma okresu transferowego i musimy grać takimi zawodnikami, jacy są w kadrze zespołu.
Powiedzmy sobie szczerze. Niektórzy piłkarze grają przeciwko trenerowi Panikowi. Nie traktują swojej pracy serio.
- Na pewno tak jest. Dlatego trzeba się poważnie przyjrzeć tym zawodnikom, którzy nie grają na sto procent. Kto się nie będzie angażował, ten pożegna się z Pogonią.
Czy pana syn - Dawid ma już na oku jakiegoś dobrego rozgrywającego? W Pogoni najwyraźniej widać brak reżysera gry.
- Zdecydowanie w pierwszej kolejności będziemy chcieli pozyskać dobrego rozgrywającego. To najważniejsza pozycja na boisku. Dawid ogląda w Brazylii zawodników, którzy być może trafią do Pogoni. Ma kilku kandydatów na tę newralgiczną pozycję.
Zmieniając temat. W maju Polska ma grać w Szczecinie ostatni mecz przed wyjazdem na mundial. Pan organizował spotkania biało-czerwonych z Grecją i Albanią. Czy rozmawiał pan już z prezesem Listkiewiczem o kolejnym spotkaniu kadry?
- Jeszcze nie. Dopóki nie ma decyzji z kim i gdzie gramy, nie możemy przystąpić do działań. Na pewno będę się starał o organizację meczu. Taki przecinik jak Argentyna byłby doskonałą okazją do promocji miasta i klubu. Szczecin zapewnia doskonałą frekwencję. Z kolei ostatni mecz kadry przed mundialem pozwoliłby zaprosić do Szczecina wiele znanych osobistości ze świata futbolu.
Dzisiaj spotyka się pan z Marianem Jurczykiem, prezydentem miasta. Jest pan optymistą?
- Muszę być. W tym momencie trudno cokolwiek powiedzieć. Nie wiem, jak ta sprawa dalej się potoczy.

Rozmawiał: Przemysław Sas
Źródło: Głos Szczeciński
Data: wtorek, 15 listopada 2005 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności