www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Grzegorz Niciński: Pogoń to zespół nieobliczalny
Rozmowa z Grzegorzem Nicińskim, byłym zawodnikiem Pogoni Szczecin.
Co czuje stary Portowiec, gdy wraca na stadion Floriana Krygiera w barwach innej drużyny.
- Przyznaje, że czułem dreszczyk emocji po wyjściu na boisko. Przeciwko Pogoni grałem jednak już bardzo wiele razy: w barwach Wisły Kraków, Zagłębia Lubin, a teraz Arki Gdynia. Zawsze miło gra mi się jednak na szczecińskim stadionie, miło wspominam czasy spędzone w tym mieście. Dzisiejsze spotkanie nie wyłoniło pierwszoligowego „króla Pomorza”, ale to chyba Arka może czuć się mentalnym zwycięzcą? Ostatni taki mecz odbył się dwadzieścia trzy lata temu, więc mogę się cieszyć, że brałem udział w dzisiejszym spotkaniu. Do wyłonienia zwycięscy zabrakło jednego gola. Czekamy jednak na spotkanie rewanżowe i liczymy na zwycięstwo na własnym boisku.
W końcowych minutach na waszej ławce było bardzo nerwowo. Widziałem, że nie mogłeś doczekać się końca spotkania.
- Było bardzo nerwowo, ponieważ graliśmy w dziesiątkę. Obawialiśmy się także straty bramki w końcowych minutach. Widzieliśmy, że Pogoń całe swe siły przesunęła do przodu i nie chcieliśmy stracić bramki. Doskonale pamiętam mecz z Amicą Wronki, kiedy to w ostatnich sekundach pojedynku straciliśmy decydującego gola. To już czwarty nie przegrany mecz zespołu z Gdyni. Myślę, że było to ciekawe spotkanie, w którym brakowało tylko bramek. Pogoń miała przewagę w grze i stworzyła więcej ciekawych okazji do zdobycia gola. Cieszymy się jednak, że os czterech spotkań jesteśmy niepokonani. Pogoń to zespół nieobliczalny, z dużym potencjałem w ofensywie. Tacy zawodnicy jak Milar i Edi sami potrafią rozstrzygnąć losy spotkania.
To nowy trener Wojciech Wąsikiewicz spowodował odmianę waszej gry?
- Każdy trener ma inną wizję zespołu. Trener Wąsikiewicz spojrzał inaczej na nasz zespół i można oglądać tego efekty. Przed nami jeszcze ciężkie spotkania w lidze, ale jeśli będziemy grać tak jak w dzisiejszym meczu to nie stoimy na przegranej pozycji.

Rozmawiał: Marcin Nieradka
Źródło: Pogoń On-Line
Data: niedziela, 6 listopada 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności