www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Miłosz Stępiński: Wybić ich z rytmu
Rozmowa z Miłoszem Stępińskim, szefem banku informacji Pogoni Szczecin.
Fot:. Pogoń On-Line/Jun
Co jest siłą Odry Wodzisław?
- Ten zespół potrafi być niebezpieczny, kiedy wpadnie w swój rytm gry. Kluczem do zwycięstwa jest wybicie ich z rytmu. Wodzisławianie uwielbiają grać z kontry i w tym elemencie jest naprawdę groźna.
Na co Portowcy muszą uważać?
- Na to, by nie stracić bramki. Kiedy Odra zdobędzie prowadzenie, wtedy cofa się i zamyka we własnej połowie, Sforsowanie tej obrony jest bardzo trudne. Na dodatek tak jak powiedziałem kontratakuje.
Statystyka pokazuje, że Odra gra u siebie bardzo nieskutecznie..
- Można na to różnie patrzeć. Potrafi wygrać z Groclinem, a to oznacza, że są groźni. Może to wynika z tego, że u siebie za bardzo ryzykują. Zostawiają z tył zbyt małą liczbę zawodników, a poza tym popełniają katastrofalne błędy w obronie.
Co można powiedzieć o piłkarzach z Wodzisławia?
- Ze to piłkarze o słabych umiejętnościach technicznych, ale dobrze wybiegani. Wyjątkiem jest Zganiacz. To reżyser gry Odry i konstruktor jej akcji. Poza tym dobrym piłkarzem jest Masłowski, występujący na lewej stronie.
Kogo należy obawiać się w ataku?
- Czerkasa, który na początku rundy strzelił kilka goli. Jest aktywny, szuka gry i często wystawia partnerom. Po drugie nie wolno – w żadnym wypadku wybijać piłki na oślep. Trzeba szanować piłkę.

Rozmawiał: Przemysław Sas
Źródło: Głos Szczeciński
Data: sobota, 29 października 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności