www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Miłosz Stępiński: To nie będzie łatwy mecz
Rozmowa z Miłoszem Stępińskim, szefem banku informacji Pogoni.
Fot:. Pogoń On-Line/Jun
Co wiemy o Cracovii?
- To bardzo ciekawa drużyna. Wszyscy wiedzą jak gra, znają trenera, styl i ustawienie zespołu. A mimo to nie potrafią z Cracovią wygrywać. Choć co prawda Groclin zwyciężył 4:1, ale innym zespołom już nie jest tak łatwo.
A jakim grają ustawieniem?
- Najczęściej 4-3-3, choć nie mają problemu ze zmianą tego nawet w trakcie meczu. Powiedzmy na 4-2-3-1.
Co jest główną siłą i atutem rywali Pogoni?
- Siła Cracovii to trójka środkowych pomocników. W razie potrzeby wspomagani przez skrzydłowych. Ich zadaniem jest za wszelką cenę opanowanie środka pola. Gdy już zrobią, narzucają swój styl gry. I trzeba przyznać, że w większości przypadków to im się udaje. Z drugiej strony pamiętajmy, że dłuższe posiadanie piłki niekoniecznie przekłada się na bramki i punkty.
Kto tworzy pomoc?
- Giza, Baran i Nowak. Ewentualnie trener Stawowy stawia tu Bojarskiego oraz Drumlaka. Wcześniej był jeszcze Przytuła, ale ostatnio nie gra.
Ale są chyba w tym zespole jakieś minusy?
- Oczywiście. Przede wszystkim znacznie słabiej niż u siebie grają na wyjeździe. Brakuje im wówczas pewności siebie. Cracovia jest zespołem, który bazuje na grze zespołowej. Wystarczy, że słabiej zagra jeden czy dwóch zawodników, a gra całego zespołu „siada”.
Co będzie najważniejsze dla Pogoni w meczu z „pasami”?
- Wszędzie wychodzi na remis. Technika? I Pogoń i Cracovia to jedne z najlepszych pod tym względem zespołów w Polsce. Kondycja? Cracovia jest świetnie wybiegana. Motywacja? Cracovii brakuje dwóch punktów do pomnożenia premii, więc i ten element odpada. Zostaje taktyka. O zwycięstwie zadecyduje to, kto jest lepszym taktykiem: Panik, czy Stawowy. I którzy piłkarze lepiej realizują założenia.
Jeżeli mielibyśmy porównać Cracovię do ostatnich przeciwników Pogoni: Groclinu i Bełchatowa. Gdzie jest im bliżej?
- Do Bełchatowa, ale - co bardzo istotne - mają o wiele lepszych wykonawców. Groclin to zespół grający z kontry. Cracovia i GKS lubią pograć piłką. To nie będzie łatwy mecz.

Rozmawiał: Przemysław Sas
Źródło: Głos Szczeciński
Data: piątek, 21 października 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności