www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Grzegorz Matlak: Wszystko idzie w dobrym kierunku
Rozmowa z Grzegorzem Matlakiem, obrońcą Pogoni Szczecin.
Fot:. Pogoń On-Line/mq
Jednym z ciekawszych pojedynków meczu Pogoni z Cracovią będzie Twoja rywalizacja z Marcinem Bojarskim. Odpuścisz?
- (śmiech) To się okaże w piątek. W ostatnich meczach prezentujemy się ciekawe i wszystko idzie w dobrym kierunku. Drużyna jest coraz bardziej zgrana i skoncentrowana na realizacji założeń taktycznych trenera Panika. Ich dobra realizacja przynosi nam punkty
.
A Bojarski? Były już między Wami "koguciki"...
- Marcina znam. Przed kilkoma laty przyszedł grać do Lecha i wtedy go poznałem. To bardzo dobry i waleczny piłkarz. Potrafi w każdym meczu dać z siebie 100 proc. możliwości.
Odpuścisz?
- O nie. Kolegami pozostaniemy poza boiskiem, a w czasie meczu nie będę miał litości. Jeśli trener Panik rozkaże mi pilnować Marcina uważnie, to zrobię wszystko, by Bojarski stał na straconej pozycji.
Koledzy też podejmą walkę?
- Nie chcę wracać do meczu z Bełchatowem, bo nie ma sensu. Mecz w Grodzisku udowodnił, że potrafimy walczyć, i tak będzie w piątek. Problem w tym, że do Szczecina wszystkie zespoły przyjeżdżają bronić remisu i trudniej nam o zwycięstwo. Ale trener znajdzie sposób na grę Cracovii i postaramy się wygrać.
Jak przyjęliście decyzję szefa klubu Antoniego Ptaka o wznowieniu finansowania Pogoni?
- Z radością. Chcemy w końcu odetchnąć i skoncentrować się na grze. Jest mi niezręcznie komentować całą sytuację, ale sądzę, że pan Ptak ma swoje cele i chce stworzyć w Szczecinie europejską drużynę. Trzeba znaleźć kompromis i oby to nastąpiło z korzyścią dla wszystkich. A decyzja pomoże nam przygotować się do piątkowego meczu.

Rozmawiał: Jakub Lisowski
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: środa, 19 października 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności