www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Michał Łabędzki: Jesteśmy od grania
Rozmowa z Michałem Łabędzkim, pomocnikiem Pogoni Szczecin.
Fot.: Pogoń On-Line/JuN
Jak czułeś się grając przed tygodniem mecz w czwartoligowych rezerwach?
- W ostatnich meczach pierwszej ligi grałem tylko końcówki i wspólnie z trenerem doszliśmy do wniosku, że przydałoby mi się rozegranie całego spotkania w rezerwach, aby nie wypaść z rytmu. Czułem się dobrze, choć można powiedzieć, że… trochę staro, bo reszta chłopaków w ekipie jest dużo ode mnie młodsza. Koledzy z drugiego zespołu miło mnie jednak zaskoczyli dobrą grą. Myślę, że korzystnie dla nich byłoby, gdyby w każdym meczu w Szczecinie wspomógł ich jakiś piłkarz z pierwszej drużyny.
W pierwszym składzie jest teraz duża konkurencja?
- Tak, na pewno. To dobrze, bo konkurencja powinna być na każdej pozycji, nie tylko mojej. Jeśli przy tym jakiś zawodnik prezentuje w danym momencie słabszą formę, powinien usiąść na ławce. Ja zagrałem słabszy mecz z Legią i teraz muszę znów przebijać się do pierwszego składu. To naturalne.
Co będzie jeśli przez dłuższy czas nie będziesz grał w podstawowym składzie?
- W takim wypadku myślę, że pójdę porozmawiać z trenerem Panikiem o mojej przydatności do drużyny. Jeśli nie będzie perspektywy przebicia się do pierwszego składu, wówczas być może będę musiał poszukać sobie innego klubu. Występy w czwartej lidze to na pewno nie jest dobry pomysł na dłuższy czas. Nie po to tyle gram w piłkę by spaść z pierwszej ligi o trzy klasy niżej.
Może spróbujesz grać na innych pozycjach?
- Grałem już na przykład na lewej obronie. Jednak najlepiej czuję się jako defensywny pomocnik.
Jaki wpływ na piłkarzy mają sprawy między klubem i miastem?
- Póki co nie odczuwamy żadnych problemów, wszystko w klubie jest dobrze poukładane. Zobaczymy jak to będzie później, ufam jednak panu Antoniemu Ptakowi i sądzę, że wszystko będzie w porządku.
Zgodzisz się, że wasze szatnie są w fatalnym stanie?
- Faktycznie budynek nam się trochę rozpada, ale póki co nie kapie nam na głowę, a w kranach mamy ciepłą wodę. Jesteśmy od grania i nie zajmujemy się takim sprawami.
Jakie nastroje panują w drużynie przed zbliżającym się meczem z Groclinem?
- Dwóch naszych zawodników (Kaźmierczak i Trałka) wyjechało na zgrupowanie reprezentacji, jest też kilka kontuzji. Myślę, że dobrze zrobi nam obecna przerwa w rozgrywkach.

Rozmawiał: Michał Sarosiek
Źródło: Głos Szczeciński
Data: poniedziałek, 10 października 2005 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności