www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Przemysław Kaźmierczak: Szkoda, że tak graliśmy
Rozmowa z Przemysławem Kaźmierczakiem, pomocnikiem Pogoni Szczecin.
Smutne nastroje?
- Nie może być dobrej miny po remisie na własnym boisku. W dodatku jest to już trzeci remis z rzędu w Szczecinie i ta niemoc w wygrywaniu przed swoją publicznością jest denerwująca.
Fot.: Pogoń On-Line/JuN
Graliście bardzo szablonowo: większość piłek było adresowanych do Ciebie, byś zgrywał głową do partnerów. Szybko bełchatowianie znaleźli na to sposób.
- Bardzo często piłki szły na mnie, a ja byłem podwajany lub potrajany i nawet przy swoim wzroście nie mogłem każdego pojedynku główkowego wygrać. Szkoda, że tak graliśmy. Powinniśmy więcej zgrywać piłką, więcej i szybciej rozgrywać. Wtedy moglibyśmy stworzyć więcej sytuacji bramkowych, a tak mieliśmy tylko trzy i je zmarnowaliśmy.
Dwa razy znalazłeś się w dobrych sytuacjach. Raz słupek, raz obok.
- Brak szczęścia. Przecież ja miałem podobne okazje na początku sezonu i również nie mogłem trafić do siatki. Mam nadzieję, że to się zmieni.
Czułeś dodatkową presję w związku z powołaniem do seniorskiej reprezentacji?
- Trochę tak. Więcej osób wymaga ode mnie lepszej gry, podnoszenia swoich umiejętności. Muszę sprostać tym oczekiwaniom.
Ale z dzisiejszą formą szanse na występy w kadrze będą małe?
- Nikt nie daje mi gwarancji gry, ale pewnie, że w kadrze muszę grać najlepiej jak potrafię. W poniedziałek rozpoczyna się we Wronkach zgrupowanie i tam na każdym treningu będę chciał pokazać, że potrafię grać w piłkę i trener Janas może na mnie liczyć.
Debiut w seniorskiej reprezentacji masz za sobą, ale ten prawdziwy chrzest pewnie przejdziesz teraz.
- W kwietniu debiutowałem w meczu z Meksykiem, a drużyna była oparta na najlepszych zawodnikach z polskiej ligi. Teraz będą wszyscy najlepsi: z Polski i zagranicy. Czeka mnie ogromne wyzwanie.

Rozmawiał: Jakub Lisowski
Źródło: gazeta.pl
Data: poniedziałek, 10 października 2005 r.
Dodał: js

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności