www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Przemysław Kaźmierczak: Zamienić słowa na czyn
Rozmowa z Przemysławem Kaźmierczakiem, pomocnikiem Pogoni Szczecin.
Jaki wpływ na twoją postawę na boisku w meczu z Legią będzie miała decyzja Antoniego Ptaka o wstrzymaniu finansowania Pogoni od października?
- Żadnego. Czytałem o tej sprawie w internecie i nie było mi wesoło. Podchodzę jednak do tego spokojnie. Szef z nami jeszcze nie rozmawiał ani żaden z członków zarządu nie przedstawił nowych spraw. W piątek zagramy, a ja chcę swoją pracę - która jest dla mnie przyjemnością - wykonać najlepiej, jak potrafię. Nie będę się buntował i odmawiał gry w tej sytuacji.
A zespół?
- Jestem pewny, że koledzy podejdą do spotkania podobnie jak ja - zmobilizowani i z chęcią zwycięstwa. W każdym meczu staramy się grać o wygraną. Z Legią też tak będzie. Drużyna nie może zaprzątać sobie głowy sprawami na górze, choć na pewno chcielibyśmy, żeby miasto w końcu dogadało się z szefem. Ale jako piłkarze na znak protestu nie możemy grać słabo. To by działało na naszą niekorzyść.
Zagrasz dobrze, aby się dobrze sprzedać? Legia wciąż jest tobą zainteresowana.
- Ewentualne zainteresowanie Legii nie ma większego znaczenia, choć na pewno trochę to mobilizuje do lepszego występu. Dla mnie każdy przeciwnik jest ważny i z każdym gram najlepiej, jak potrafię. Raz to się udaje, raz nie. Kibice mogą być spokojni: z Legią chcę zagrać dobrze, co nie oznacza, że myślę o transferze. Zainteresowanie cieszy, ale na razie nic z tych rozmów nie wyszło, więc gram dla Pogoni. W pucharze z ŁKS-em, w lidze z Górnikiem Łęczna - będę grał na identycznym poziomie.
Wierzycie w zwycięstwo?
- Pewnie. Mam nadzieję, że zagramy inaczej niż w meczu z Wisłą Kraków. Też chcieliśmy wygrać, ale się nie udało. Czas jednak skończyć z mówieniem i zamienić słowa na czyn. O naszych chęciach napisano już dużo, teraz czas pokazać je na boisku.

Rozmawiał: Jakub Lisowski
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: poniedziałek, 26 września 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności